Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» BGŻ Team

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe > BGŻ Team

Źródło:  "teambgz.pl"
Wtorek, 10 kwietnia 2012

s24.pl/Dariusz Krzywański BGŻ Team wystartuje w Tour du Loir et Cher

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Kolarze BGŻ Teamu otrzymali zaproszenie na wyścig Tour du Loir et Cher. Impreza rozgrywana jest na drogach środkowej Francji w okolicach Orleanu i Bourges. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11-15 kwietnia, a kolarze będą mieli do pokonania 886,2 km w niełatwym, pagórkowatym terenie.

Pierwszym etapem będzie liczący 186 km odcinek z Blois do Nouan Le Fuzelier. W dwóch kolejnych dniach peleton będzie musiał się zmierzyć z etapami o długości ponad 200 km, najpierw z Villebarou do Chailles (210 km), a później z Chateau-Renault do Vendome (201,5 km). Niewiele krótszy będzie 4. etap wokół miejscowości Ange (191km), a na zakończenie liczący już tylko 97,7 km odcinek ze startem i metą w Blois.


Wyścig Tour du Loir et Cher zostanie rozegrany już po raz 53, zwycięzcą pierwszej edycji w 1960 roku był francuski kolarz Raymond Salle. Na liście triumfatorów znaleźć można wiele znanych nazwisk, a w historii francuskiej etapówki znaczącą rolę odegrali także polscy kolarze. Na najwyższym stopniu podium stawali Zygmunt Hanusik (1972), Jan Brzeźny (1975), Jan Jankiewicz (1981) i Leszek Stępniewski (1986). W pierwszej trójce wyścig kończyli Ryszard Szurkowski, Zbigniew Krzeszowiec, Mieczysław Nowicki, Andrzej Mierzejewski, Sławomir Krawczyk, Marek Leśniewski, Zbigniew Piątek, Czesław Rajch i Mariusz Wiesiak. Jednym z filarów drużyny, która wspierała w drodze do zwycięstwa Jana Jankiewicza w 1981 roku był obecny dyrektor sportowy Bank BGŻ Team Zbigniew Szczepkowski.

W tym roku w żółto-czarnych strojach na starcie w Blois pojawią się: Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik, Błażej Janiaczyk, Krzysztof Jeżowski, Tomasz Smoleń i Mariusz Witecki.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 5

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda