Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» BGŻ Team

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe > BGŻ Team

Źródło:  "teambgz.pl"
Niedziela, 11 marca 2012

BGŻ Team BGŻ Team na chorwackim zgrupowaniu

(Fot. BGŻ Team)
W piątek rano grupa Bank BGŻ Team udała się na kolejne tegoroczne zgrupowanie połączone z pierwszymi startami. Bazą będzie tym razem miejscowość Porec, malowniczo położona na chorwackim półwyspie Istria.

Członkowie ekipy zamieszkają w hotelu Laguna Molindrio z widokiem na wody Morza Śródziemnego. Pierwszym startem w nowym sezonie będzie rozgrywany 11 marca wyścig Porec Trophy, którego ubiegłorocznym zwycięzcą był Słoweniec Blaz Jarc z teamu Adria Mobil.


Tegoroczna edycja imprezy kategorii 1.2 z kalendarza UCI Europe Tour rozegrana zostanie na dystansie 146 km. Trasa wyścigu wyznaczona jest na rundach, a o jej trudności stanowią pokonywane siedmiokrotnie podjazdy Vranici, Tar i Labinci. Meta także usytuowana jest na niewielkim wzniesieniu. Interwałowy charakter trasy faworyzuje kolarzy wszechstronnych, którzy radzą sobie dobrze w każdym terenie.

- Przed nami pierwszy tegoroczny wyścig w którym wystartujemy w sześcioosobowym składzie - mówi dyrektor sportowy Bank BGŻ Team Zbigniew Szczepkowski - Zgrupowanie w Hiszpanii pozwoliło nam zbudować odpowiednią bazę, by dobrze zaprezentować się w wiosennych wyścigach. Do najważniejszych dla nas imprez pozostało jeszcze trochę czasu, ale myślę, że starty w marcu będą dobrym wprowadzeniem w nowy sezon.

Skład Bank BGŻ Team na Porec Trophy: Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik, Błażej Janiaczyk, Krzysztof Jeżowski, Tomasz Smoleń, Mariusz Witecki.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda