Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» BGŻ Team

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe > BGŻ Team

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 27 kwietnia 2012

s24.pl/Tomasz Piechal BGŻ Team jedzie na "Trochana"

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
1 maja rozegrany zostanie XXIV Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, zasłużonego trenera warszawskiej Legii i reprezentacji Polski. Będzie to, podobnie jak przed rokiem, drugi wyścig zaliczany do prestiżowego cyklu BGŻ ProLiga, a zarazem pierwszy w Polsce wchodzący w skład oficjalnego kalendarza UCI.

Trasa w Baboszewie liczy 166 km i faworyzuje sprinterów, więc swoich sił spróbuje z pewnością Tomasz Smoleń. W ubiegłym roku najlepszym kolarzem BGŻ Teamu był Krzysztof Jeżowski, który przegrał na finiszu tylko z Niemcem Andre Schulze. Organizatorzy zmodyfikowali nieco trasę. Kolarze wystartują z Baboszewa i pokonają 8 rund po 21 kilometrów przez miejscowości Mystkowo, Cywiny-Dynguny, Bożewo, Kowale i Brzeście, by zakończyć ściganie ponownie na ulicach Baboszewa. Zmiany nie wpłyną jednak na charakter rywalizacji, płaskie drogi faworyzują sprinterów i to oni powinni powalczyć o końcowe zwycięstwo.


Kolarze BGŻ Teamu wystartują w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego w składzie: Łukasz Bodnar, Paweł Brylowski, Paweł Cieślik, Błażej Janiaczyk, Michał Podlaski, Tomasz Smoleń, Adam Stachowiak i Mariusz Witecki.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda