Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» BGŻ Team

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe > BGŻ Team

Źródło:  "Informacja prasowa"
Środa, 21 marca 2012

BGŻ Team Bank BGŻ Team wspiera młodych kolarzy

(Fot. BGŻ Team)
Bank BGŻ Team od początku swojej działalności był drużyną zaangażowaną społecznie. Poprzez swoich kolarzy docierał do klubów młodzieżowych w całej Polsce, wspierając rozwój kolarstwa poprzez pomoc finansową i sprzętową.

Podobnie było we wtorek 20 marca, kiedy to zawodnicy wraz z dyrektorem sportowym Zbigniewem Szczepkowskim udali się do miejscowości Józefina w gminie Żabia Wola, aby przekazać trzy rowery górskie firmy Author młodzieży prowadzonej przez zasłużonego trenera Lucjana Stefanka.


Działający od kilku lat przy miejscowym gimnazjum Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Józefina" może się już poszczycić wieloma sukcesami i miejmy nadzieję, że nowe rowery pomogą w przygotowaniach kolejnym pokoleniom zawodników.

- W miarę możliwości będziemy zawsze wspierać rozwój polskiego kolarstwa, zwłaszcza w małych klubach młodzieżowych, które często borykają się z kłopotami finansowymi - mówił na spotkaniu dyrektor sportowy Bank BGŻ Team Zbigniew Szczepkowski. - Tym razem mieliśmy na liście 7 szkół z województwa mazowieckiego i wybór padł właśnie na klub "Józefina". Cieszę się, że tutejsza młodzież może dzięki temu spotkać się z zawodowymi kolarzami, którzy wiele już osiągnęli - powiedział.

Trzy rowery młodym zawodnikom przekazali byli mistrzowie Polski: Mariusz Witecki, Krzysztof Jeżowski i Łukasz Bodnar, który ma na swoim koncie także brązowy medal mistrzostw świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

- Dla nas ten gest jest czymś wielkim - podkreśliła dyrektor Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Józefinie Krystyna Pietrzak. - Zakup nawet jednego roweru to przedsięwzięcie wymagające wielu zabiegów trenera lub poszukiwania sponsorów, bo środki, którymi dysponujemy, są naprawdę niewielkie. Wspiera nas wprawdzie Gmina i czasem sponsorzy, ale oni raz są a innym razem ich nie ma. O każde, nawet drobne pieniądze musimy prosić i każdy zakup dokładnie analizujemy. Dlatego cieszymy się z tego rodzaju akcji, bo dla naszej młodzieży znaczy ona naprawdę dużo.

 Mini sondaż

Popierasz taką działalność?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2012-03-22 09:53:29
Dodał: '~Anonim'

Re: Bank BGŻ Team wspiera młodych kolarzy

W końcu jakaś kontrola przyszła na Szczepanka

Ocena: -2 Głosów: 2

Dodano: 2012-03-22 18:17:13
Dodał: '~m..'

...

nie ma pieniędzy bo stefanek wszystko na wache wydaje :D , wiele razy słyszałem że każdego zawodnika tam co do złotówki podlicza

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda