Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» BGŻ Team

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe > BGŻ Team

Źródło:  "Informacja prasowa"
Wtorek, 14 lutego 2012

BGŻ Team Bank BGŻ Team po 10 dniach zgrupowania

(Fot. BGŻ Team)
- Mamy bardzo dobrą pogodę, która pozwala na realizację wszystkich planów - mówi dyrektor sportowy grupy Bank BGŻ Team Zbigniew Szczepkowski, która od 10 dni przebywa na zgrupowaniu w Lloret de Mar.

- Za kolarzami już dwa mikrocykle treningowe, podczas których budowali głównie bazę kilometrową. Ostatnie dni każdego mikrocyklu to treningi na szosie trwające do 6 godzin. Poniedziałek jest dniem odpoczynku, jednak i tak każdy z zawodników zrobi sobie krótką przejażdżkę. Od wtorku rozpoczynamy ostatni etap treningów, a w sobotę wracamy do Polski. Cieszy mnie dobra atmosfera w drużynie i fakt, że wszyscy są zdrowi i pełni zapału do pracy. Z okazji urodzin Konrada Czajkowskiego mieliśmy w niedzielę nieco bardziej uroczystą kolację, ale przede wszystkim skupiamy się na pracy, która jeszcze przed nami.


- Muszę powiedzieć - dodaje Krzysztof Jeżowski - że atmosfera w grupie jest naprawdę super, nie ma spięć, jest za to pełna koncentracja na treningach. Mamy już w nogach solidną bazę kilometrów, zbudowaną w niełatwym terenie. Pogoda jest w sam raz, temperatury pozwalają na jazdę w komfortowych warunkach, a jednocześnie nie jest za ciepło, co może być korzystne, bo zmiana po powrocie do Polski nie będzie aż tak gwałtowna. Od niedzieli z dnia na dzień ma być coraz cieplej, teraz jest około 18 stopni Celsjusza. W hotelu na każdym kroku można odczuć, że jest to miejsce przyjazne dla kolarzy. Nie ma żadnych problemów z rowerami, co zdarza się w innych hotelach. Mieszkamy w dwuosobowych pokojach i naprawdę niczego nam nie brakuje. Ja oczywiście z Tomkiem Smoleniem, nie tylko dlatego, że obaj jesteśmy sprinterami, ale po prostu bardzo dobrze się dogadujemy.

- Jestem pełen uznania dla młodych kolarzy w naszej grupie. Bardzo ładnie pracują, są zdyscyplinowani i pod żadnym względem nie odstają od starszych, bardziej doświadczonych kolegów. Ja osobiście czuję się silniejszy niż rok temu o tej samej porze i już nie mogę się doczekać pierwszych wyścigów - zakończył Jeżowski.

To trzecie wspólne zgrupowanie w nowym składzie i wszystko wskazuje na to, że grupa już w pełni się zintegrowała. Świadczy o tym także wspólny pokój najszybszych zawodników ekipy. Sprinterzy nie mają zwykle najłatwiejszych charakterów i ich dobre wzajemne relacje są dowodem prawdziwego zgrania drużyny.

Z kolarzami Bank BGŻ Team trenuje w Hiszpanii Jacek Morajko, reprezentujący w tym sezonie grupę Vacansoleil.

- Z większością chłopaków z Bank BGŻ Team znamy się od lat, więc przyjemnie jest znów razem pojeździć - mówi Morajko, który w tym sezonie debiutuje w cyklu WorldTour - Byłem wcześniej sam w Benidormie, ale zdecydowanie wolę trenować tutaj. Chodzi nie tylko o samą jazdę, ważne jest także to, że po treningach możemy wspólnie spędzać czas, a atmosfera w tej ekipie jest naprawdę znakomita. Jestem pozytywnie zaskoczony pracą, jaką wykonują i tym, jak młodzi zawodnicy szybko wgryźli się w drużynę. To prawdziwy team, co pozwala z optymizmem patrzeć w nadchodzący sezon. Nie znałem wcześniej osobiście dyrektora sportowego Zbigniewa Szczepkowskiego, nigdy razem nie pracowaliśmy, ale widząc jak buduje drużynę i motywuje chłopaków do pracy, jestem pod wrażeniem. Ja także zostałem przyjęty sympatycznie i wierzę, że nasze relacje po tym zgrupowaniu pozostaną bardzo dobre.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0 Głosów: 2

Dodano: 2012-02-14 11:59:11
Dodał: '~aninim'

wazelina

Panowie dajcie na luz z tą wazeliną aż zbiera na wymioty.I tak szczepan premii wam nie da.

Ocena: -2 Głosów: 2

Dodano: 2012-02-14 14:22:06
Dodał: '~Anonim'

Re: Bank BGŻ Team po 10 dniach zgrupowania

Jacyś opuchnięci...???

Ocena: 0

Dodano: 2012-02-15 00:18:27
Dodał: abecadlo

Re: Re: Bank BGŻ Team po 10 dniach zgrupowania

Opuchnieci pewnie od przedawkowania ,, Portagenu ''i tym podobnych .

No ale czego sie nie robi , w imie mocy

Ocena: +4 Głosów: 4

Dodano: 2012-02-14 17:26:04
Dodał: '~Team'

Re: Bank BGŻ Team po 10 dniach zgrupowania

Napuchnięci to będą co niektórzy na rancie jak BGŻ zaciągnie w tym roku.

Ocena: 0

Dodano: 2012-02-14 20:24:47
Dodał: '~Anonim'

Re: Bank BGŻ Team po 10 dniach zgrupowania

hahaha dobry koment:D z tym napuchnieciem:D

Ocena: 0

Dodano: 2012-02-15 09:16:12
Dodał: '~Stary Dhl'

Re: Bank BGŻ Team po 10 dniach zgrupowania

Ale faktycznie jacyś opuchnięci,ale nie wszyscy...
Szkoda że Directorka brak:)

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2012-02-15 17:15:13
Dodał: '~Anonim'

Re: Re: Bank BGŻ Team po 10 dniach zgrupowania

dyrektora nie ma bo jeszcze nie skonczył sniadania

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda