Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "Mexller Team"
Sobota, 31 maja 2014

s24.pl/Dariusz Krzywański Bałtyk-Karkonosze Tour: Hatz nowym liderem

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Czech Tomas Okrouhlicky (Sparta Praha) wygrał szósty, najdłuższy z etapów 22. Bałtyk-Karkonosze Tour. Drugi finiszował jego klubowy kolega Petr Fiala, a trzeci był Christoper Hatz (MLP), który przejął koszulkę lidera od Andrzeja Bartkiewicza (Sante-BSA).

Etap z Kożuchowa do Leśnej z początku zapowiadał się całkiem spokojnie. Do pokonania 227,9 km rozpoczynające się sześcioma małymi rundami w Kożuchowie. Dwie pierwsze premie padły łupem Artura Detko (Mexller). Po wyjeździe z pętli zaatakował Tomas Okrouhlicky, w pogoń za którym ruszył Jan Junger (Matrix). Czech zmagał się jednak z defektem i powrócił do peletonu, a na czele pozostał samotnie Niemiec.


Junger szybko zdobywał przewagę, która momentami osiągała nawet 15 minut. Prowadząc solowo rywalizację wygrywał kolejne premie. W obliczu długiego dystansu i nieznaczącej roli Niemca w klasyfikacji generalnej żadna z ekip nie chciała zabierać się za gonienie. Na półmetku spadł ulewny deszcz, który w połączeniu z kiepską nawierzchnią wymęczył zawodników. Dochodziło do kraks i licznych problemów technicznych. Peleton zaczął odrabiać straty.

Niemiec z ekipy Matrix wciąż pozostawał na prowadzeniu, gdy sytuacja za jego plecami zmieniała się. Kolejni zawodnicy odpadali od peletonu, który powoli dzielił się na grupki. Ostatecznie Junger został doścignięty i pozycję na czele zajęła piątka w składzie: Wojciech Halejak (Mexller), Tomas Okrouhlicky, Petr Fiala, Christoper Hatz i Tim Schlichenman. Za nimi jechała czwórka z Kamilem Zielińskim i zagranicznymi zawodnikami. Dalej widoczna była jeszcze jedna grupka i dopiero w kolejnej pozostał jadący w koszulce lidera Andrzej Bartkiewicz.

Na ostatnich kilometrach z prowadzącej piątki zaatakował Okrouhlicky i to on jako pierwszy minął linię mety. Około pół minuty za nim finiszowali Fiala i Hatz oraz pierwszy z Polaków – Halejak. Christoper Hatz nadrobił stratę w klasyfikacji generalnej i odebrał Bartkiewiczowi żółty trykot. Mariusz Witecki (Mexller) pozostał najaktywniejszym zawodnikiem.

Wyniki 6. etapu
Klasyfikacja generalna

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda