Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "ActiveJet Team"
Czwartek, 12 grudnia 2013

s24.pl/Dariusz Krzywański ActiveJet Team sięgnął po Bodnara

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Łukasz Bodnar jest dziesiątym kolarzem, który związał się kontraktem z ekipą ActiveJet Team. Niezwykle doświadczony zawodnik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, liczy na kolejne sukcesy, które będzie mógł dopisać do swojego kolarskiego CV.

- Łukasz uzupełnił nasz team nieprzypadkowo. Jest to ogniwo, którego nam brakowało, czyli zawodnik doświadczony, który może być mentorem dla młodszych kolegów, a przy tym kolarz kompletny. Jeździł już kiedyś dla mojego zespołu i wtedy po raz pierwszy sięgnął po tytuł mistrza Polski na czas w elicie, wygrywając też w tym samym roku wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Mamy nadzieję, że młodzi kolarze się przy nim dużo nauczą, a on sam potwierdzi, że stać go na duży wynik - powiedział dyrektor sportowy ekipy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.


Łukasz Bodnar to jeden z najlepszych polskich zawodników ostatnich lat. Od kategorii młodzik do dzisiaj zdobył aż 44 medale mistrzostw Polski, a także brązowy medal mistrzostw świata na czas w juniorach. Był dwukrotnym mistrzem Polski na czas w elicie. Już w 2002 roku startował w kadrze Polski na Tour de Pologne, a gdy nasz narodowy wyścig dołączył do grona Pro Tour startował w nim od 2007 roku, kiedy to wywalczył koszulkę najaktywniejszego, aż do tegorocznej 70. edycji, za wyjątkiem jednie sezonu 2009.

Na swoim koncie ma dwukrotne zwycięstwo w wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz wyścigu Dookoła Mazowsza. W ostatnich dwóch sezonach reprezentował barwy Banku BGŻ, który przed kilkunastoma dniami poinformował o wycofaniu się ze sponsorowania kolarstwa. Pod koniec sezonu wywalczył wicemistrzostwo Polski w drużynie na czas oraz w jeździe dwójkami na czas z Pawłem Brylowskim, który już wcześniej podpisał kontrakt z ActiveJet Team.

- Po ostatnich informacjach Banku BGŻ, które były dla nas smutne i szokujące, zostaliśmy wraz z wieloma chłopakami bez kontraktu na przyszły rok. Niestety w obecnej sytuacji jaka panuje w kolarstwie i fakcie, że mamy juz połowę grudnia i praktycznie wszyscy pozamykali swoje składy, znalezienie zespołu graniczyło z cudem. Na szczęście udało się dołączyć do ActiveJet Team. Bardzo dziękuję Piotrowi Bielińskiemu za wyciągnięcie mi pomocnej dłoni i szansę na kontynuowanie kariery. Jestem naprawdę bardzo wdzięczny. Po wielu nerwowych dniach mogę być spokojny, bo trafiłem na świetny projekt, z którego wierzę, że wyciągnę wiele pozytywnych rzeczy. To będzie dla mnie nowe wyzwanie, nowe otwarcie i stawiam sobie na rok 2014 wysokie cele - powiedział Łukasz Bodnar.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: -2 Głosów: 12

Dodano: 2013-12-12 11:30:21
Dodał: '~Anonim'

Re: ActiveJet Team sięgnął po Bodnara

Bodnar ich uratuje , a nie Oni jego .

mlodzi to do pompowania sie nadaja na razie
a hiszpan to wielka niewiadoma ?

Ocena: 0 Głosów: 16

Dodano: 2013-12-12 13:48:31
Dodał: '~Kozak z wybrzeża'

kto ma wiedzieć ten wie:-)

sam się nadajesz do pompowania kół ,z młodych Podlaski zabawił się z Rutkiem jak z "żakiem" na Mistrzostwach Polski Górskich.Przecież Marek od lat jest uznawany za najlepszego zawodowca w kraju,a tu psikus młodu puścił lanie.To są fakty kolego,

Ocena: -5 Głosów: 7

Dodano: 2013-12-12 23:49:12
Dodał: abecadlo

Re: kto ma wiedzieć ten wie:-)

Ty to jestes Kozak z Wybrzeza Kosci Sloniowej .

Tylko , ze pan Marek mial przymusowa przerwe ze swojej winy zreszta .I tak bardzo dobrze sie zaprezentowal na GMP .Takiego Podlaskiego zadusi jak psa jak bedzie przygotowany na 100% !

Dabkowski w kraju mocny bo nie ma rasowych dobrych sprinterow .

Ocena: 0

Dodano: 2013-12-14 01:19:41
Dodał: '~kozak z wybrzeża'

Re: Re: kto ma wiedzieć ten wie:-)

Chciałeś powiedzieć na koksowany na maxa przecież każdy wie że kombinowal z lekarzami by nie dostać dyskwalifikacji.nie ośmieszaj się wielki znawco fakty są takie dostał bęcki, tyle w temacie. A jak bedzie w tym sezonie to czas pokaże.jet na ciekawy skład mogą nie jedną niespodziankę sprawić.

Ocena: -1 Głosów: 1

Dodano: 2013-12-14 17:50:11
Dodał: abecadlo

Re: Re: Re: kto ma wiedzieć ten wie:-)

Ty sie nie osmieszaj , bo cala czolowka jest nakoksowana na maxa w Polsce i na swiecie .

Na sucho to tylko Kozak z Wybrzeza Kosci Sloniowej .

Rutkiewicz bez km. wyscigowych bardzo dobrze pojechal na GMP.

Wiesz dlaczego moga sprwic niespodzianke ,

Ocena: +9 Głosów: 9

Dodano: 2013-12-12 23:01:11
Dodał: '~stary kibic'

Re: ActiveJet Team sięgnął po Bodnara

bodnar to utytuowany i jeden najbardziej solidnych kolarzy w naszym kraju.życzę mu powodzenia w nowej grupie.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda