Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Poniedziałek, 24 października 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Abu Dhabi Tour: Karol Domagalski najlepszym Polakiem

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Karol Domagalski (One ProCycling) był najlepszym kolarzem z Polski w klasyfikacji generalnej Abu Dhabi Tour 2016. Na ostatnim etapie aktywnie jechał Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), który zabrał się w odjazd dnia.

Organizatorzy zakończyli wyścig w wielkim stylu. Etap rozgrywany był w pełni na torze Formuły 1 – Yas Marina Circuit, a zmagania były prowadzone po zachodzie słońca, przy sztucznym świetleniu. Do pokonania były 143 kilometry, na które składało się 26 rund, 5,5 kilometra każde.


W tych nietypowych warunkach Michał Paluta zdołał załapać się do ucieczki dnia. Oderwał się razem z czterema innymi kolarzami Sergey’em Firsanovem (Gazprom-RusVelo), Yauhenem Sobalem (Minsk Cycling Club), Drederikiem Frisonem (Lotto Soudal) i Kirstianem House (One Pro Cycling). Razem wypracowali przewagę na poziomie 1:30.

Oczywistym było, że ekipy sprinterskie nie będą chciały przepuścić takiej okazji i nastawiają się na masowy sprint. Różnica utrzymywana była zatem na niskim poziomie, poniżej dwóch minut.

Michał Paluta był jednym z najsilniejszych kolarzy w odjeździe. Na ostatnich 15 kilometrach zaatakował razem z Frisonem i Housem. Później ten ostatni odpuścił, zostawiając zawodnika CCC Sprandi Polkowice i Lotto Soudal z przodu.

Ostatecznie Paluta został doścignięty 4 kilometry przed metą. Wtedy to na czele grupy zaczęły formować się sprinterskie „pociągi”. Ten najszybszy utworzyła ekipa Dimension Data. Mark Cavendish skorzystał z idealnego rozprowadzenia przez Marka Renshowa i sięgnął po zwycięstwo na kończącym rywalizację etapie. Pokonał Giacomo Nizzolo (Trek Segafredo) i Elia Vivianiego (Team Sky).

Cały wyścig padł łupem triumfatora „królewskiego etapu”, Tanela Kangerta (Astana). Najlepszym z Polaków był Karol Domagalski (OneProCycling), który zmagania ukończył na 12. miejscu. Z grona „pomarańczowych” najlepszy był Davide Rebellin, który 4-dniową imprezę zakończył na 14. miejscu. Był on też najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem polkowickiego zespołu na mecie, meldując się na 30. pozycji (31. był Alan Banaszek).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twoja odpowiedź (na komentarz poniżej)
Autor Tytuł Treść komentarza


Ocena: 0

Dodano: 2018-02-16 23:23:39
Dodał: '~autor a'

tytuł

Komentarz'a

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda