Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Poniedziałek, 24 października 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Abu Dhabi Tour: Karol Domagalski najlepszym Polakiem

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Karol Domagalski (One ProCycling) był najlepszym kolarzem z Polski w klasyfikacji generalnej Abu Dhabi Tour 2016. Na ostatnim etapie aktywnie jechał Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), który zabrał się w odjazd dnia.

Organizatorzy zakończyli wyścig w wielkim stylu. Etap rozgrywany był w pełni na torze Formuły 1 – Yas Marina Circuit, a zmagania były prowadzone po zachodzie słońca, przy sztucznym świetleniu. Do pokonania były 143 kilometry, na które składało się 26 rund, 5,5 kilometra każde.


W tych nietypowych warunkach Michał Paluta zdołał załapać się do ucieczki dnia. Oderwał się razem z czterema innymi kolarzami Sergey’em Firsanovem (Gazprom-RusVelo), Yauhenem Sobalem (Minsk Cycling Club), Drederikiem Frisonem (Lotto Soudal) i Kirstianem House (One Pro Cycling). Razem wypracowali przewagę na poziomie 1:30.

Oczywistym było, że ekipy sprinterskie nie będą chciały przepuścić takiej okazji i nastawiają się na masowy sprint. Różnica utrzymywana była zatem na niskim poziomie, poniżej dwóch minut.

Michał Paluta był jednym z najsilniejszych kolarzy w odjeździe. Na ostatnich 15 kilometrach zaatakował razem z Frisonem i Housem. Później ten ostatni odpuścił, zostawiając zawodnika CCC Sprandi Polkowice i Lotto Soudal z przodu.

Ostatecznie Paluta został doścignięty 4 kilometry przed metą. Wtedy to na czele grupy zaczęły formować się sprinterskie „pociągi”. Ten najszybszy utworzyła ekipa Dimension Data. Mark Cavendish skorzystał z idealnego rozprowadzenia przez Marka Renshowa i sięgnął po zwycięstwo na kończącym rywalizację etapie. Pokonał Giacomo Nizzolo (Trek Segafredo) i Elia Vivianiego (Team Sky).

Cały wyścig padł łupem triumfatora „królewskiego etapu”, Tanela Kangerta (Astana). Najlepszym z Polaków był Karol Domagalski (OneProCycling), który zmagania ukończył na 12. miejscu. Z grona „pomarańczowych” najlepszy był Davide Rebellin, który 4-dniową imprezę zakończył na 14. miejscu. Był on też najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem polkowickiego zespołu na mecie, meldując się na 30. pozycji (31. był Alan Banaszek).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twój komentarz
Autor Tytuł Treść komentarza


Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda