Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 12 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański 12. miejsce Jasińskiej w Niemczech

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska spisała się najlepiej z licznego grona Polek startujących w 3. edycji wyścigu Auensteiner – Radsporttage. Zawodniczka Ale Cipollini zajęła 6. miejsce na ostatnim etapie, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 12. pozycji.

Drugi dzień zmagań w niemieckiej etapówce zapoczątkował etap jazdy na czas, który miał za zadanie zrobić różnice w klasyfikacji generalnej. Po zwycięstwo sięgnęła doświadczona reprezentanta Australii Annemiek van Vleuten. Najlepiej z naszych na 7-kilometrowej czasówce zaprezentowała się Jasińska, która wykręciła 31. czas. Z grona reprezentantek MAT Atom Sobótka 37. była Paulina Brzeźna Bentkowska.


Było to jednak tylko preludium do tego, co wydarzyło się po południu, na 82-kilometrowym odcinku wokół Auenstein. Wymaganiom trudnej trasy najlepiej sprostała zawodniczka z RPA - Ashleigh Moolman, która dzięki ponad półtoraminutowej przewadze zapewniła sobie także sukces w klasyfikacji generalnej całej imprezy. W trzeciej grupie na 6. miejscu linię mety minęła Jasińska, a wśród zawodniczek MAT Atom Sobótka, podobnie jak wczoraj najlepiej spisała się Marta Lach, sklasyfikowana na 23. pozycji.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda