Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Sobota, 13 lutego 2016

s24.pl/Tomasz Piechal 10. miejsce De la Parte w Vuelta Ciclista Murcia

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Victor de la Parte i Łukasz Owsian - uplasowało się w czołowej "15" w jednodniowym Vuelta Ciclista a la Region de Murcia.

- W ostatnich dniach nie czułem się najlepiej. Przeziębiłem się na treningu i nie wiedziałem jak mój organizm się zachowa podczas rywalizacji - powiedział po etapie Victor de la Parte. - Na pierwszym podjeździe nogi były jednak mocne i zdołałem utrzymać się wśród 10 najsilniejszych. Po szczycie dojechało do nas kilku kolarzy, a bardzo mocne tempo zaczęła nadawać drużyna BMC Racing. Straciłem kontakt z czołówką ok. 2 kilometry przed końcem drugiego wzniesienia, gdy zaatakowali Valverde i Gilbert.


200-kilometrowy wyścig rozpoczął się od ataku 6-osobowej grupki. Znaleźli się w niej Miguel Ángel Benito Diez (Caja Rural), Sander Helven (Topsport Vlaanderen - Baloise), Artem Ovechkin (Gasprom - Rusvelo), Kleber Da Silva Ramos (Funvic Soul Cycles - Carrefour), Benat Txoperena (Euskadi Basque Country - Murias) i Kamil Gradek (Verva Active Jet).

Wypracowali oni prawie 8-minutową przewagę, ale peleton cały czas kontrolował sytuację. Skasował odjazd na najtrudniejszym podjeździe tego dnia, Alto Collado Bermejo (1.kat). Tam miała miejsce kolejna próba, tym razem w wykonaniu trójki z ekipy Movistar - Ruben Fernández, Ion Izagirre, Alejandro Valverde. Odskoczyli na ok. 45 sekund, ale rywale nie mogli sobie pozwolić na odpuszczenie tego tria i zostało ono doścignięte przez ok. 20-osobową grupę. Było w niej dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Victor de la Parte i Łukasz Owsian.

Kolejny atak miał miejsce na drugim wzniesieniu - Alto Cresta del Gallo (3.kat), którego szczyt był oddalony od mety tylko o 13 kilometrów. Ruszył tam Teyaj van Gerderen (BMC Racing) i oderwał się samotnie. Zbudował niewielką przewagę, którą utrzymał aż do 2.kilometra przed „kreską”. Został tam dogoniony przez 5 kolarzy - Luisa Leona Sancheza, Tanela Tangerta (obaj Astana), Alejandro Valverde (Movistar), Ilnura Zakarina (Team Katusha), a także dwóch kolegów z ekipy, Bena Hermansa i Philppe Gilberta.

Ten ostatni mógł liczyć na największą pomoc od swojej drużyny w końcówce i w pełni to wykorzystał. Wygrał sprint, pokonując Valverde i Luisa Leona Sancheza.

Victor de la Parte zameldował się na 10.pozycji, z ok. minutową stratą do zwycięzcy. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Łukasz Owsian, który był 15.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda