Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo

s24.pl > Kolarstwo

Źródło:  "Inf. prasowa"
Czwartek, 8 maja 2014

IMG Studio/Szymon Gruchalski Pętla Toruńska pod patronatem Michała Kwiatkowskiego

(Fot. IMG Studio/Szymon Gruchalski)
Lider polskiego peletonu zaprasza na rowerowy weekend w regionie – Pętlę Toruńską, dwudniowe ściganie dla amatorów o Puchar Michała Kwiatkowskiego oraz indywidualną jazdę na czas dla dzieci.

Największa szosowa impreza dla kolarzy amatorów w regionie: dwa dni rywalizacji, 300 zawodników, imprezy towarzyszące dla dzieci i rodziców, możliwość sprawdzenia się w jeździe na czas oraz spotkania kolarza światowej klasy, odnoszącego ogromne sukcesy w obecnym sezonie, Mistrza Polski i Drużynowego Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego - to wszystko czeka na kolarzy amatorów oraz miłośników i sympatyków roweru, którzy pojawią się w dniach 10-11.05.2014 przy Szkole Podstawowej w Łążynie gm. Zławieś Wielka.


Sobota 10.05, pierwszy dzień rywalizacji to jazda indywidualna na czas o Puchar Michała Kwiatkowskiego, zarówno dla dorosłych i młodzieży od lat 16 – mastersów, kolarzy amatorów, triathlonistów – czyli każdego, kto chce sprawdzić się w samotnej walce z czasem na 17 kilometrowej trasie; jak i dla dzieci – klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej na dystansach od 1 do 3 km.

Ukoronowaniem dwudniowego kolarskiego święta będzie niedzielny start wspólny pod nazwą III "Pętla Toruńska", który będzie współzawodnictwem na szosie na trzech różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej uczestników: 39, 78 i 117 km. Impreza ma charakter masowy i każdy kolarz amator ma prawo startu w "Pętli Toruńskiej", przewidziane są kategorie od 16 do 80 i więcej lat.

Organizatorem "Pętli Toruńskiej" jest TTC Toruń - Toruńskie Towarzystwo Cyklistów przy współpracy z Akademią Michała Kwiatkowskiego "Copernicus" i Road Maraton Team. Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Wójt Gminy Zławieś Wielka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łążynie. Głównymi sponsorami imprezy oraz fundatorami nagród są Skoda Polska, Trek, ActiveJet oraz Bank BGŻ.

Dla najlepszych przewidziane są trofea sportowe, w tym nagroda główna kolarskiego weekendu: Puchar Michała Kwiatkowskiego wręczany osobiście przez Mistrza.

Program imprezy:

sobota 10.05.
impreza dla dzieci
9.00-10.30 – zapisy dzieci w Biurze "Pętli Toruńskiej"
11.00 – odprawa techniczna kategorii dziecięcej
11.30 – start pierwszego zawodnika w kategorii dziecięcej
Około 14.00 – zakończenie rywalizacji kategorii dziecięcej oraz dekoracja zwycięzców

jazda indywidualna na czas dla kolarzy amatorów na dystansie 17 km, dla dzieci na trasach 1-3 km
9.00-12.00 – wydawanie numerów w kategorii amatorów w Biurze "Pętli Toruńskiej"
11.00 – odprawa techniczna kategorii dziecięcej
13.00 – otwarcie imprezy i odprawa techniczna kolarzy amatorów
13.30 – start pierwszego zawodnika kategorii amatorskich
dekoracja zwycięzców pół godziny po przyjeździe ostatniego zawodnika

niedziela 11.05.
start wspólny na dystansach 39, 78 i 117 km (lista startowa została zamknięta z uwagi na przekroczenie limitu zawodników, blisko 300 zgłoszonych osób!)
8.00-9.00 – wydawanie numerów startowych
9.30 – odprawa techniczna i otwarcie imprezy
10.00 – start pierwszej grupy
15.00 – dekoracja zwycięzców

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda