Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Mini-blog

s24.pl > Kolarstwo > Mini-blog

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 9 lipca 2014

s24.pl "Wygrałem!"

(Fot. s24.pl)

Mini-blog Kamila Zielińskiego (Mexller):


- Ostatnio zapowiadałem, że mój następny wpis na mini-blogu będzie troszkę bardziej rozwinięty i będzie o czym pisać. Dziś będzie o "Solidarce", na którą czekałem po Mistrzostwach Polski.

- Pierwsze etapy były płaskie i na nich mogli sprawdzić się sprinterzy. Cieszy to, że wszystkie etapy padły łupem polskich kolarzy, co świadczy o rosnącym poziomie w naszym kraju. Przejdźmy teraz do etapu kluczowego czyli czwartego. Każdy z zawodników wiedział, że to właśnie na tym etapie mogą rozstrzygnąć się losy wyścigu i... tak też się stało!


- Wygrałem! To piękne uczucie, które daje każdemu kolarzowi ogromną satysfakcję i radość. Wreszcie praca, w którą wkładamy każdego dnia na treningach dała piękne efekty. Inni nawet nie spodziewali się takiego obrotu sprawy, bo liczyliśmy na wygranie etapu, a tu...? Przewaga, choć nie wielka, bo tylko 10 sekund nad grupą zasadniczą, ale jeszcze nie zapominajmy o bonifikacie, a to daje 20 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej. To spowodowało to, że założyłem koszulkę lidera!

- Ostatni etap był chyba dla nas najcięższy, bo przewaga nie dawała 100-procentowej gwarancji na wygraną w klasyfikacji generalnej, ale wierzyłem w to, że dowieziemy żółtą koszulkę na metę ostatniego etapu. Ponad to wiedziałem, że mam silną drużynę, która będzie ze mną do ostatniego kilometra i tak się stało. Nie zostawili mnie. Byli przy mnie cały czas, pracowali ciężko, byli pełni mobilizacji, więc wiedziałem, że uda nam się!

- Zwycięstwo!!! :-) Na mecie wielka radość, bo tak mały zespół pokazał wielką siłę i wiem, że to dopiero początek.

- Na koniec chciałbym podziękować kolegom z ekipy czyli: Mariuszowi Witeckiemu, Arturowi Detce, Kornelowi Sójce, Wojciechowi Halejakowi oraz Jarosławowi Rębiewskiemu. Dzięki chłopaki!

Kamil Zieliński

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2014-07-12 19:26:57
Dodał: '~eses'

Re: "Wygrałem!"

gratulacje rownierz dla Andrzja Domina

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda