Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Mini-blog

s24.pl > Kolarstwo > Mini-blog

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 11 stycznia 2016

s24.pl/Tomasz Piechal "U torowców sezon w pełni"

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)

Mini-blog Natalii Rutkowskiej (TKK Pacific Toruń):


- Witam wszystkich w nowym roku. Szosowcy powoli na zgrupowaniach przygotowujących do sezonu, a u torowców sezon w pełni! Dawno mnie tu nie było, a w między czasie oczywiście baaaaardzo dużo się działo!

- Przede wszystkim dwa Puchary Świata za nami - pierwszy odbył się w kolumbijskim Cali, gdzie jako drużyna pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony zajmując 5. lokatę. Następnie treningi w Pruszkowie oraz krótkie zgrupowanie szosowe na Costa del Sol.


- 25 listopada wyleciałyśmy na drugi Puchar Świata, który odbył się w Cambridge (Nowa Zelandia), a po powrocie do Polski, niemalże „prosto z samolotu”, siłownia + siła na rowerze. Nie było odpoczynku!!! Jedynie kilka świątecznych dni, a pomiędzy - treningi!! Siła, siła, siła!!

- Po Świętach Mistrzostwa Polski w omnium sprinterskim na torze w Pruszkowie - oj ciężko było "rozbujać" nogę po pracy siłowej. Przed nami 3. edycja Pucharu Świata, która odbędzie się w Hong Kongu.

- My - torowcy jesteśmy już na miejscu, aklimatyzujemy się. Muszę przyznać, że adaptacja do tutejszej strefy czasowej jest dużo trudniejsza niż na poprzednim Pucharze Świata, mimo że tu różnica czasu wynosi "tylko" 7 godzin.

- Piętnastego mamy pierwsze starty: wyścig drużynowy na dochodzenie - trzymajcie kciuki, żeby moc dopisała!!!

- Jak już wcześniej wspomniałam, ostatnie dwa miesiące w mojej karierze sportowej były intensywne, pełne bodźców i zmian, m.in. barw klubowych, dlatego z tego miejsca chciałam bardzo serdecznie podziękować Krismar Big Silvant Team, w szczególności: prezesowi Adamowi Wadeckiemu oraz trenerowi Zdzisławowi Trojdze za stworzenie mi bardzo dobrych warunków do rozwoju, otoczenia mnie wyjątkową opieką, mechanikowi Andrzejowi Urbasiowi - za dbanie o sprzęt szosowy, który nigdy mnie nie zawiódł, masażystom oraz wszystkim, z którymi mogłam pracować przez ten rok - dziękuję za serdeczność i ogromną pomoc!

- Mam nadzieję, że zmiana miejsca pracy na Toruński Klub Kolarski otworzy mnie jeszcze bardziej na pracę nie tylko w kierunku toru, ale również i szosy. Myślę, że stworzymy mocny, dobry i przede wszystkim zgrany zespół, który będzie widoczny na niejednym wyścigu szosowym w Polsce i Europie.

Pozdro - Natalia Rutkowska z Torówkami

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 4

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda