Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Mini-blog

s24.pl > Kolarstwo > Mini-blog

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 4 lipca 2014

ActiveJet Team/Szymon Gruchalski "To był świetny weekend"

(Fot. ActiveJet Team/Szymon Gruchalski)

Mini-blog Tomasza Mickiewicza (ActiveJet Team):


- Witam po raz kolejny. Dzisiaj z wielką przyjemnością opowiem Wam o bardzo udanych dla mnie i dla całego ActiveJet Team Mistrzostwach Polski w Sobótce, gdzie w orlikach zdobyłem brązowy medal, a w niedzielę moi koledzy w elicie zdobyli srebro i brąz. To był świetny weekend dla Nas!

- Chociaż mistrzostwa nie zaczęły się dla mnie dobrze, gdyż w środę bardzo słabo pojechałem "czasówkę". Nie był to mój dzień, nogi nie kręciły się tak jak bym chciał, a na dodatek złapałem gumę i skończyło się na odległym 21. miejscu, ale nie zamartwiałem się zbyt długo. Skupiałem się w 100% na sobotnim wyścigu i to się opłaciło.


- Mieliśmy do przejechania 8 rund po 22 kilometry. Pogoda nie sprzyjała na początku, gdyż zaczęło padać, ale nie przejmowałem się tym. Na drugim okrążeniu pojechałem w odjazd. Było nas na początku 12. Na piątym okrążeniu zaatakowałem na podjeździe i odjechaliśmy wraz z Brożyną, Kaczmarkiem, Franczakiem i Foltynem. Wtedy już wiedziałem, że będzie ciężko o wygraną, bo Kaczmarek i Brożyna byli z jednego klubu.

- Na dwa okrążenia do mety zaczęły mnie łapać skurcze i było mi bardzo ciężko odpierać ataki Kuby i Piotrka. Po kilku ich skokach na ostatnim okrążeniu odjechał Piotrek Brożyna. Nikt za nim nie pojechał i to on zdobył złoty medal. Gratuluję mu tego. Jest pierwszorocznym orlikiem i jest naprawdę dobrym zawodnikiem. Na finiszu nogi były już bardzo zmęczone, ale wywalczyłem brązowy medal z czego jestem dumny.

- Dziękuję bardzo Arkowi Owsianowi, który w grupie kasował każdą próbę przeskoku do mojej ucieczki. Dziękuję również całej ekipie ActiveJet Team. Prezesowi Piotrowi Bielińskiemu, dyrektorowi Piotrowi Kosmali, masażystom, mechanikom, moim rodzicom i całej rodzinie za wsparcie oraz wszystkim kibicom. Jesteście świetni!

- W przyszłym roku zrobię wszystko, aby poprawić ten wynik, ale teraz skupiam się na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 13 lipca w Nyon w Szwajcarii. Przygotowuję się do nich na zgrupowaniu w Zieleńcu wraz z kadrą narodową U-23.

- Tak więc trzymajcie kciuki w niedzielę 13 lipca. Pozdrawiam Wszystkich kibiców!

Tomek Mickiewicz

 Mini sondaż

Czy Tomek Mickiewicz może powalczć o medal na ME U-23?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda