Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Mini-blog

s24.pl > Kolarstwo > Mini-blog

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 10 lipca 2014

s24.pl/Dariusz Krzywański "Pokazaliśmy siłę naszej ekipy"

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Mini-blog Mariusza Witeckiego (Mexller Team):


- Pora na krótkie podsumowanie Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków. Wyścig od pierwszego etapu był bardzo szybki, od startu miałem wrażenie, że wszyscy chcą odjechać. Był atak za atakiem, co chwila nowe odjazdy.

- Można było się w tym pogubić, kto akurat jest w danej ucieczce, a kto już wrócił do peletonu... A w sumie na mecie i tak meldował się cały peleton i o zwycięstwo walczyli sprinterzy.


- Sytuacja miała się zmienić na czwartym etapie, na którym od startu mieliśmy górskie premie, a na ostatnich rundach trzy podjazdy. I... faktycznie tak się stało, ale dopiero na ostatnim podjeździe tempo było zdecydowanie mocniejsze, a w jego w połowie na atak Włocha Mirko Tedeschiego zareagował tylko Kamil Zieliński, który zdołał doskoczyć do niego na szczycie góry.

- Kiedy zobaczyłem że ich przewaga jest już spora, uwierzyłem w to, że uda im się dojechać razem do mety. W grupie pościgowej była nas jeszcze trójka. Poza mną jechał jeszcze Artur Detko i Wojtek Halejak. Byliśmy w komfortowej sytuacji i mogliśmy kontrolować końcówkę etapu.

- Na mecie zasłużone zwycięstwo "Łydki", czym sprawił nam oczywiście wielką radość!

- Ostatni piąty etap zapowiadał się bardzo ciężko. Kilkusekundowe straty konkurencji sprawiały, że wielu chciało jeszcze wygrać ten wyścig. A etap od startu był naprawdę ciężki i musieliśmy odpierać sporą ilość ataków, ale pokazaliśmy siłę naszej ekipy i dowieźliśmy koszulkę do mety. A do tego mimo, że to inni chcieli niwelować starty do lidera i go przeskoczyć w "generalce" to Kamil jeszcze ją zwiększył nad drugim w klasyfikacji zdobywając sekundy na premii lotnej :-).

- Gratulacje Kamil i dzięki, że doceniasz naszą pracę!

Mariusz Witecki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 5

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda