Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Mini-blog

s24.pl > Kolarstwo > Mini-blog

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 13 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański "Pierwsze zwycięstwo w sezonie!"

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Mini-blog Alicji Ratajczak (Mróz Jedynka Kórnik):


- Z początkiem kwietnia wraz z dziewczynami z drużyny wystartowałam w kryterium w Dzierżoniowie, gdzie stanęłam na najniższym stopniu podium. Dzień później wystartowałam w Ślężańskim Mnichu w Sobótce, tam poszło mi ciut lepiej, uplasowałam się na drugiej pozycji, ulegając jedynie Kasi Wilkos (MAT ATOM SOBÓTKA).

- Po startach przyszła chwila odpoczynku, przeszłam badania wydolnościowe w Instytucie Sportu, które potwierdzają, że zima była solidnie przepracowana i pozwalają optymistycznie patrzeć na dalszą część sezonu.


- Pierwszy Puchar Polski odbył w Grudziądziu. "Czasówka" - 15 km, po pagórkowatym terenie poszła mi całkiem nieźle, zajęłam 9. miejsce w elicie kobiet. Następnego dnia start wspólny - niestety pogoda nas nie rozpieszczała. Było zimno i wietrznie. Od startu wraz z dziewczynami jechałyśmy bardzo czujnie, kontrolowałyśmy wyścig. Na trzeciej z pięciu rund , znalazłam się w decydującym odjeździe wraz z czterema dziewczynami. Ostatecznie dało mi to drugie miejsce na mecie, po raz kolejny ulegając Kasi Wilkos :-)

- Trzy dni przerwy i wyjazd do Czech na etapowy wyścig Gracia-Orlova (2.2). Miałam okazję reprezentować Polskę wraz z Weroniką, Nikol, Stefanią oraz Majką Włoszczowską i Moniką Żur. Etapy nie były lekkie, ale z pewnością pokazałam się z dobrej strony. Pierwszy etap ukończyłam na 23. pozycji, a drugi na 60. Trzeciego dnia została rozegrana jazda indywidualna na czas, w której uplasowałam się na 37. miejscu. Tego samego dnia odbył się 4. etap, na którym wywalczyłam 35. lokatę, co dawało mi 45. miejsce w klasyfikacji generalnej. Do piątego etapu niestety nie wystartowałam ponieważ, choroba wygrała z moim organizmem :(

- Wróciłam do domu z worem doświadczeń oraz z lekkim niedosytem, ale każdy wie, że zdrowie jest najważniejsze :-)

- W ostatni weekend wystartowałam w drugiej edycji Pucharu Polski w Gostyniu. Standardowo pierwszego dnia czekała nas 15-kilometrowa "czasówka", trasa płaska, pogoda bardzo wietrzna. Nastawienie bojowe i... udało się! Pierwsze zwycięstwo w sezonie! Co jeszcze bardziej motywuje do ciężkiej pracy...?

- Kolejnego dnia start wspólny. Na dystansie 95 km zajęłam 20. miejsce. Z dobrej strony pokazała się Nikol i wywalczyła 3. miejsce.

- Chciałabym podziękować Państwu Marii i Wojciechowi Mróz, moim klubowym koleżankom za wsparcie oraz trenerowi za super przygotowanie do startów.

- Przy okazji zapraszam wszystkich na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym, które odbędą się 20-22 maja w Pruszkowie! Tam ja i mój "MROŹNY" team będziemy walczyć o medale. Trzymajcie kciuki, aby było ich jak najwięcej! ;-)

Pozdrawiam Alicja :-)

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 15

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda