Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Mini-blog

s24.pl > Kolarstwo > Mini-blog

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 14 lipca 2014

s24.pl/Dariusz Krzywański "Nie można mieć wszystkiego..."

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Mini-blog Piotra Brożyny (Telcom Gimex):


- Witam wszystkich na moim Blogu, gdzie będę opisywał o tym, co się u mnie dzieje. Zacznę może od bardzo udanych dla mnie Mistrzostwach Polski, gdzie zdobyłem złoty medal ze startu wspólnego w kategorii U-23.

- Przed startem do championatu nie myślałem, że mogę wygrać, lecz mój Tata, a zarazem trener - Tomasz Brożyna bardzo mnie podtrzymywał na duchu i motywował do pracy, abym mógł jak najlepiej się przygotować i za to bardzo mu dziękuje. To głownie dzięki niemu tego dnia zwyciężyłem.


- Mieliśmy do pokonania dystans około 175 km w niełatwym terenie. W dodatku przejście z juniora do młodzieżowca również nie należy do łatwych, gdyż zwiększa się zarówno dystans jak i tempo wyścigów.

- Na początku rywalizacji było bardzo nerwowo gdyż, duża część zawodników chciała się zabrać w odjazd. Na początku drugiej rundy (a mieliśmy do pokonania 8) zabrałem się w odjazd, w którym było nas około 12 zawodników. Współpraca układała się dobrze do piątego okrążenia, kiedy wraz z "Mickiem", "Frankiem", "Foltynem" oraz moim klubowym kolegom Kubą Kaczmarkiem odjechaliśmy pod przełęcz Tąpadła. Byliśmy w dobrej pozycji z Kubą i wiedziałem, że jeśli przegramy ten wyścig to będzie dla nas ogromna porażka. Po kilku skokach, na 4 km do mety postanowiłem ruszyć do przodu. Nikt za mną nie pojechał i się udało! :-) Gratulacje dla Wojtka Franczaka i Tomka Mickiewicza za zdobycie medali.

- Dziękuję Kubie Kaczmarkowi, który kasował każdy odjazd, zawiązujący się, gdy ja pojechałem. Gratulacje również dla niego, choć po cichu myślałem, że gdy przyjadą razem na metę spokojnie powinien ograć rywali i zdobyć srebrny medal. To byłoby coś! :-) No, ale niestety nie można mieć wszystkiego...

- Po mistrzostwach spędziłem jeden dzień w domu, po czym wraz z kolegami udaliśmy się na zgrupowanie do Zieleńca, gdzie spędziliśmy 2 tygodnie. Chcieliśmy się jak najlepiej przygotować do Mistrzostw Europy. Po kilkunastu godzinach jazdy samochodem dotarliśmy do Szwajcarii, niestety pogoda nie była najlepsza, cały czas padało i było dość zimno.

- W Szwajcarii mieliśmy do pokonania również dystans około 175 km. Na początku rywalizacji starałem się zabierać w odjazdy niestety po kilku próbach nie udało się zabrać w ten właściwy. Tempo w peletonie było bardzo duże, jak to na mistrzostwach. Na czwartym okrążeniu zaczął padać mocny deszcz, wtedy poczułem się bardzo dobrze i jechało mi się naprawdę super, w niebezpiecznych momentach grupa się dzieliła, lecz po chwili znów schodziła. Późnej zrobiło się znów sucho i na ostatnich okrążeniach nie czułem się najlepiej i ostatecznie przyjechałem w grupie 40 zawodników ze startą 3,5 minuty.

- Myślę, że jak na pierwszorocznego orlika ukończenie takich Mistrzostw nie jest najgorszym wynikiem. Zebrałem cenne doświadczenie i mam nadzieję, że zaprocentuje to na kolejnych imprezach rangi Mistrzowskiej i nie tylko.

- Gratulacje dla Szymona Rekity, który przyjechał 19. podczas "czasówki" mimo przeziębienia oraz dla Kuby, który również nie zbyt dobrze się czuł - na wspólnym. Gratulacje dla Bartka Warchoła, który, gdyby miał trochę więcej szczęścia na ostatnich metrach, mógłby zrobić niezły wynik.

- Pozdrawiam wszystkich i do następnego razu!

Piotr Brożyna

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 7

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +5 Głosów: 7

Dodano: 2014-07-14 23:27:01
Dodał: '~Observer'

Mini-blog

Fajnie że dostrzega innych zawodników, ich wkład pracy jak również sukcesy. Powodzenia na szosie.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda