Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Mini-blog

s24.pl > Kolarstwo > Mini-blog

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 22 lipca 2014

s24.pl/Dariusz Krzywański "Najcięższy wyścig w moim życiu"

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Mini-blog Moniki Żur (4F Racing Team):


- Zakończyły się Mistrzostwa Polski MTB. 4F Racing Team wraca z nich z czterema medalami! Niezły dobytek biorąc pod uwagę drużynę składającą się z trzech zawodników!

- W cross country rozgrywanym Żerkowie skompletowaliśmy wszystkie kolory kruszcu. Ja przywiozłam złoto w kategorii młodzieżowej, Piotrek wywalczył srebro, a Paula brąz w elicie kobiet. Na dodatek w sobotnim eliminatorze zdobyłam srebro. W tym roku w wyścigu drużynowym nie wystartowaliśmy z wiadomych względów.


- Na Starym Rynku w Środzie Wielkopolskiej w sobotni wieczór zostały rozegrane sprinty. Trasa prowadząca uliczkami, kostka brukowa, dużo zakrętów i przeszkody techniczne. Zachodzące słońce i finały rozgrywane przy sztucznym świetle jeszcze dodały uroku całym zawodom. Bez problemu przebrnęłam do finału, w którym zajęłam 2. miejsce przegrywając z Aleksandrą Dawidowicz. Szkoda, bo było blisko złota, ale takie już są wyścigi XCE. Jeden błąd przesądza o wyniku.

- W niedzielę przyszedł czas na wyścig cross country na trasie w Żerkowie. Temperatura powyżej 30 stopni! Z rundy na rundę coraz więcej piasku. Miałam dużo problemów podczas rywalizacji. To był najcięższy wyścig w moim życiu i na pewno będę go jeszcze długo pamiętać. Postawiłam wszystko na jedną kartę i od początku trzymałam się w czołówce. Niestety później za to zapłaciłam. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! Nie wyszło teraz, wyjdzie kiedy indziej. O złoto walczyłam do samego końca, urywając jeszcze łańcuch w końcówce i biegnąc do mety.

- Nie byłoby tych wyników, gdyby nie prezes firmy OTCF i właściciel marki 4F, pan Igor Klaja, trener Andrzej Piątek, który stwarza nam świetne warunki do rozwoju i dba by niczego nam nie brakowało. Mama, tata, siostry i kibice - jesteście na dobre i na złe. Dajecie siłę do walki i sprawiacie, że jazda na wyścigach staje się przyjemnością. Dla Was wszystkich wielkie DZIĘKUJĘ!

Monika Żur

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda