Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Mini-blog

s24.pl > Kolarstwo > Mini-blog

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 26 października 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański "Myślałem, że ich rozszarpię"

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Mini-blog Adriana Teklińskiego (Kolss-BDC):


- Niezwykle emocjonujące Mistrzostwa Europy w Szwajcarii za mną. Myślałem o nich od momentu zakończenia Mistrzostw Świata w Paryżu.

- Wszystko rozpoczęło się od wyścigu scratch. Muszę przyznać, że emocje znowu dały o sobie znać tyle, że w odróżnieniu do MŚ, tutaj myślałem, że ich rozszarpię od początku. Inicjowałam odjazdy, pracowałem w nich najmocniej i po 30 rundach była runda nadrobiona. A to kosztuje!


- Wiedziałem, że jestem w grze o złoto. Ale jak to w kolarstwie bywa to, że nie boli na początku, to nie znaczy, że "provident" nie upomni się o to, co jego pod koniec wyścigu. Przyznam się, że cierpiałem na 20 rund do końca.

- Tuż przed wyścigiem ustaliłem z trenerem Jackiem Kasprzakiem, że jak będzie okazja, to "idę" z 500 metrów finisz. Przeładowałem skrzynię i poszło. Wystarczyło na, aż albo tylko, brąz! Ale w końcu zrobiłem to! Bardzo długo czekałem na ten medal. Nie wielu ludzi we mnie wierzyło, wierzy... dlatego tak dobrze to smakuje!

- Finisz kosztował mnie bardzo wiele, co chyba było widać :-), a z toru nie spadłem chyba tylko dlatego, że DJ po mecie włączył od razu kawałek Metaliki :-)!

- Jeśli chodzi o Omnium to, nie jestem zadowolony. Konkurencje czasowe jechałem w ścisłej czołówce, scratch również, jednak niedosyt jest po wyścigu punktowym kończącym zmagania. Nie było mnie tam, gdzie być powinienem. Nastawiłem się na finisze wygrywając kilka, niestety nie nadrobiłem okrążenia. Celując w podium spadłem na 9. miejsce.

- Na szczęście nie muszę czekać zbyt długo na rewanż. Jesteśmy już w Kolumbii i szykujemy się do pierwszej edycji Pucharu Świata.

P.S.: Co ten "Pszczoła" zrobił im na punktowym... Czapki z głów!

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 4

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda