Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Mini-blog

s24.pl > Kolarstwo > Mini-blog

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 15 czerwca 2016

Anna Plichta "Do zobaczenia w Świdnicy"

(Fot. Anna Plichta)

Mini-blog Anny Plichty (BTC City Ljubljana):


- Witam wszystkich czytelników portalu s24.pl. Pierwsza część sezonu już za mną. Był to bardzo pracowity okres ze względu na częste wyścigi, a co za tym idzie także wyjazdy i ciągłe życie na walizkach.

- 18 startów, a każdy z nich to nowe doświadczenia. Razem z moją drużyną BTC City Ljubljana stanęłam na starcie niemal wszystkich wyścigów zaliczanych do kobiecego World Touru co jest dla mnie powodem do dumy. Swoją drogą, każdy WT przypomina Mistrzostwa Świata. To prawdziwa wojna, walka od startu do ostatnich metrów, a biorąc pod uwagę jak zawzięte i waleczne są kobiety (szczególnie kiedy wsiadają na rowery) to możecie sobie wyobrazić co się tam dzieje.


- W kolarstwie jak w życiu - przychodzą sukcesy, ale nie można uniknąć porażek. Najważniejsze, żeby potraktować to jako lekcje, z której należy wyciągnąć wnioski i iść dalej w odpowiednim kierunku. Są rzeczy, których uniknąć nie można, jak kraksy czy niedyspozycje związane z chorobą. To zdarza się każdemu, więc trzeba to "przyjąć na klatę", zacisnąć zęby, czasem przeczekać. Po nocy zawsze przychodzi dzień, więc głowa do góry i dalej do przodu!!! Jak to mówią: "nie ma tego złego" :-)

- Pierwszą część sezonu zakończyłam w Chinach wyścigiem etapowym Tour of Zhoushan Island, gdzie zajęłam piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a drużynowo stanęłyśmy na trzecim stopniu podium.

- Potem przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Kilka dni spędziłam w domu, a następnie razem z kadrą narodową wzięłam udział w zgrupowaniu wysokogórskim w Sierra Nevada. Tam rozpoczęłam przygotowania do kolejnej części sezonu.

- Pora na nowe wyzwania. Pierwszy sprawdzian formy na AVIVA Womens Tour w Londynie, później Mistrzostwa Polski i mój debiut w Giro Rosa :-)

- Trzymajcie kciuki, bo na pewno się przydadzą. Do usłyszenia i mam nadzieję do zobaczenia na Mistrzostwach Polski w Świdnicy. Liczę na waszą obecność podczas krajowego czempionatu. A wszystkim zawodnikom przygotowującym się do startu życzę zdrówka na tym ostatnim etapie przygotowań, dobrej nogi i powodzenia!

Anna Plichta

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda