Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo

s24.pl > Kolarstwo

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 3 marca 2013

Lappartient nowym prezydentem UEC


UEC (Fot. UEC)

Francuz David Lappartient został nowym prezydentem Europejskiej Unii Kolarskiej (UEC). W niedzielnym głosowaniu podczas kongresu UEC w Paryżu pokonał on swojego kontrkandydata, Andrieja Czmila.

Prezes Francuskiej Federacji Kolarskiej (FFC) zdobył 34 głosy wobec 12, które zostały oddane na Czmila. - Cieszę się z wygranej tym bardziej, że różnica była naprawdę zdecydowana - mówił Lappartient.


Lappartient otrzymał bezpośrednie gratulacje od prezesa Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Pata McQuaida, który nie krył wielkiej radości z wyboru Francuza na nowego prezydenta UEC.

Przypomnijmy, że dotychczasową funkcję prezesa UEC sprawował Wojciech Walkiewicz, który z powodu limitu wieku, ustąpił ze stanowiska. Walkiewicz, były prezes Polskiego Związku Kolarskiego, stanowisko szefa UEC piastował od wiosny 2008 roku, kiedy to kongres federacji odbył się na pruszkowskim welodromie. Jednym z większych sukcesów Walkiewicza było wprowadzenie torowych mistrzostw Europy elity.

 Mini sondaż

Czy wybór Lappartienta to dobra decyzja kongresu?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda