Źródło:  "PZKol"
Środa, 1 kwietnia 2015

Informacja prasowa Trzy medale Polaków w torowych MŚ w parakolarstwie

(Fot. Informacja prasowa)
Z trzema medalami z torowych mistrzostwa świata w parakolarstwie wrócili reprezentanci Polski. Zdobyli je Anna Harkowska (dwa) oraz tandem Marcin Polak i Michał Ładosz. Światowy czempionat rozgrywany był w holenderskim Apeldoorn.

Dwa tytuły wicemistrzyni świata zdobyła Anna Harkowska, która wywalczyła srebro w rywalizacji na 3km i w scratchu. W wyścigu indywidualnym przegrała tylko z Brytyjką Sarah Storey, a w wyścigu "na kreskę" z Gretą Neimanas (USA), która nadrobiła okrążenie nad resztą stawki. Polka startowała również w jeździe indywidualnej na 500m i uplasowała się w niej na 6. pozycji.

Trzeci medal dla biało-czerwonych to zasługa Marcina Polaka i Michała Ładosza. Po wyścigu na dochodzenie na dystansie 4 kilometrów, na ich szyi zawisł brąz. W walce o medal zdecydowanie pokonali tandem z Hiszpanii, "wykręcając" czas 4:22.186. Był to wynik tylko 0,8s gorszy od tego, który uzyskali w finale A złoci medaliści, Holendrzy. W tej konkurencji rywalizowali także Przemysław Wagner oraz Artur Korc, którzy uplasowali się na 9.miejscu. Ładosz i Polak stanęli również na starcie czasówki na 1000m i sprintu. Odnotowali w nich odpowiednio 8. i 10. wynik.

W Apeldoorn ścigały się również mistrzynie Polski - Iwona Podkościelna - Aleksandra Wnuczek. W wyścigu na 3km zajęły one 5.miejsce, a na 1000m i w sprincie 6.

A ministerstwo nie chce dać stypendium, trzeci świat

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda