Źródło:  "pzkol.pl"
Piątek, 22 lipca 2016

PZKol/Andrzej Piątek Torowe MŚj: Brąz Pikulik 1. dnia mistrzostw

(Fot. PZKol/Andrzej Piątek)
W szwajcarskim Aigle rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów kolarstwie torowym. Znakomicie pierwszego dnia spisała się Wiktoria Pikulik, która stanęła na podium w wyścigu punktowym.

Tuż po niezwykle udanych dla biało-czerwonych mistrzostwach Europy, w których zdobyli aż 18 medali, ruszyła kolejna impreza mistrzowska. Polacy również ją rozpoczęli w wielki stylu, gdyż pierwszy medal w światowym czempionacie wywalczyła Wiktora Pikulik. Brązowa medalistka w scratchu sprzed kilku dni, ponownie stanęła na najniższym stopniu podium, tym razem w wyścigu punktowym.

Zanim wystąpiła w finale, musiała przebrnąć przez eliminacje. W nich zajęła co prawda dopiero 8. lokatę, ale nie miała ona większego znaczenia. Celem było jedynie uplasowanie się w czołowej "9", która przechodziła do decydującego biegu.

W finale Polka pojechała znakomicie, punktując trzykrotnie na okrążeniach (raz wygrywając) i nadrabiając jedną rundę nad rywalkami. Dokonała tego razem z Brytyjką, srebrną medalistką Jessicą Roberts. Mistrzynią świata została Włoszka, Letizia Paternoster, która popisała się nie lada wyczynem. Zdobyła ona punkty na każdym z "tłustych" okrążeń, wygrywając aż 5 razy.

O podium otarła się drużyna sprinterów - Mateusz Miłek, Daniel Rochna i Krystian Ruta. Zajęli oni 4. miejsce w kwalifikacjach z czasem 37.165. W walce o brąz zmierzyli się z Niemcami. W finale B Polacy pojechali praktycznie tak samo jak w eliminacjach (37.192), a rywale byli od nich o ok. 0,3 s szybsi.

Pierwszego dnia mistrzostw ścigały się jeszcze dwie inne polskie drużyny - męska i kobieca w wyścigu na dochodzenie. Wiktoria Pikulik, Karolina Lipiejko, Nikola Różyńska i Klaudia Bielawska "wykręciły" 8.czas w kwalifikacjach i w jutrzejszej 1. rundzie stoczą pojedynek z Francuzkami. Natomiast Patryk Pazik, Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk i Dawid Czubak osiągnęli 11. wynik w eliminacjach i na tej pozycji zostaną ostatecznie sklasyfikowani.

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-07-22 20:48:50
Dodał: '~majkel jordan'

Re: Torowe MŚj: Brąz Pikulik 1. dnia mistrzostw

co się stało z medalową drużyną na 4 km??????????

Ocena: 0

Dodano: 2016-07-22 21:20:08
Dodał: '~Kibic.'

Odp

Laska na zdjęciu to starsza siostra !!!
Małe przekłamanie !!
A co do Dr na 4 km to chyba ktoś nie pomyślał że ważniejsze od Mistrzostw Europy są Mistrzostwa Świata .
ME należało potraktować treningowo i skupić się na starcie w Szwajcarii .

Dodał: '~Anonim'

O tak tam gdzie medale tam i Andrzej Piatek. Potrafi sprzedać swój wizerunek Dziwie sie Prezesowi ze gość chce go wyciąć

Ocena: 0

Dodano: 2016-07-23 08:55:08
Dodał: '~Działacz kolarski'

dlaczego tak pan Piątek przykleja się do wyników innych Trenerów i zawodników .
Pamiętam Piątka jako młodego człowieka pracującego jako masażysta ,wtedy byłeś pan jeszcze do zniesienia, ale teraz to przesada

Ocena: 0

Dodano: 2016-07-31 21:27:48
Dodał: '~Kali'

Czytam te komentarze i aż mnie ściska z radości że wreszcie są ludzie którzy widzą prawdziwe oblicze Piątka . On własną matkę by sprzedał żeby tylko mógł zaistnieć na szklanym ekranie .
Jestem ciekawy co jeszcze wymyśli ?
twórcą MTB był teraz jest twórcą sukcesów kolaży TOROWYCH ,ciekawe kiedy zacznie przyklejać się do szosy .

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda