Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "pzkol.pl"
Sobota, 16 lipca 2016

Tomasz Piechal Torowe MME: Kolejne trzy medale

(Fot. Tomasz Piechal)
Jedenasty, dwunasty i trzynasty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy zdobyli czwartego dnia imprezy Polacy. Szymon Krawczyk i Michał Rzeźnicki stanęli na najwyższym stopniu podium, a z kolejnym srebrem z Montichiari wyjedzie Mateusz Miłek.

Michał Rzeźnicki założył niebieską koszulkę mistrza Europy po scratchu orlików. Był on najszybszy z 7-osobowej grupki, która nadrobiła jedno okrążenie nad rywalami. Na finiszowych metrach pokonał on Marka Stewarta (Wielka Brytania) i Nico Selenatiego (Szwajcaria).


Na najwyższym stopniu podium stanął również Szymon Krawczyk, wygrywając omnium juniorów. Po znakomitym pierwszym dniu zmagań utrzymał on wysoką dyspozycję, zajmując 3. miejsce w biegu na 1km, 2. w rundzie ze startu lotnego na 250m oraz kontrolując sytuację w wyścigu punktowym. Krawczyk zakończył zmagania z 203 punktami, w końcowym rozrachunku pokonując srebrnego medalistę, Ethana Haytera (Wielka Brytnia) o 11 "oczek".

Mateusz Miłek, który podobnie jak Krawczyk rozpoczął drogę po medal w czwartek, został wicemistrzem Europy w sprincie juniorów. Podczas piątkowych zmagań rozegrane zostały półfinały oraz finał. W 1/2, w obu biegach, pokonał on Ayrtona De Pauwa (Belgia). W finale zmierzył się z Martinem Cechmanem (Czechy) i dopiero on znalazł sposób na Polaka. Miłek przegrał pojedynek sprinterski dwukrotnie i wywalczył w ten sposób swoje drugie srebro w tych mistrzostwach, po sprincie drużynowym.

Tuż za podium, scratch zawodniczek do lat 23, ukończyła Łucja Pietrzak. Zajęła ona 4.miejsce po sprincie z grupy, przegrywając z Rachele Barbieri (włochy), Soline Lamboley (Francja) i Dannielle Khan (Wielka Brytania).

Świetnie ściganie w sprincie mężczyzn do lat 23 rozpoczął Mateusz Rudyk, wygrywając kwalifikacje z czasem 9,92. Drugi z Polaków, Patryk Rajkowski był 14. W 1/16 Rudyk poradził sobie z Białorusinem Uladzislau'em Novikiem, a Rajkowski przegrał z Melvinem Landerneau (Francja).

Wiktoria Pikulik i Szymon Sajnok reprezentują Polskę w omnium, odpowiednio w kategorii juniorka i orlik. Pikulik nie ukończyła scratchu, była 7. w wyścigu indywidualnym i 7. w wyścigu eliminacyjnym. Po pierwszym dniu zmagań plasuje się ona na 9.pozycji. Natomiast Sajnok uplasował się kolejno na 9., 7. i 7. miejscu i w generalce jest 8.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda