Źródło:  "pzkol.pl"
Niedziela, 17 lipca 2016

Tomasz Piechal Torowe MME: Dwa medale ostatniego dnia mistrzostw

(Fot. Tomasz Piechal)
Polska zakończyła Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym z 18 medalami. Ostatniego dnia zmagań biało-czerwoni zdobyli dwa brązowe krążki.

Pierwszy z nich padł łupem Michała Lewandowskiego. Wygrał go w keirinie orlików, triumfując w 1. rundzie, zajmując 2. miejsce w 2. rundzie i plasując się na 3. pozycji w finale A. W rywalizacji wystartował również Mateusz Lipa, ale odpadł on po repasażach.

Ostatni medal w tych mistrzostwach dla Polski, trafił do duetu Alan Banaszek i Daniel Staniszewski. Zajęli oni 3. miejsce w madisonie, kończąc zmagania z 8 punktami. Przegrali jedynie z mistrzami Rosją i srebrną Francją.

Tuż za podium omnium orliczek uplasowała się Łucja Pietrzak. W wyścigu na 500 metrów była 4., w rundzie ze startu lotnego 3., a w wyścigu punktowym zdobyła 11 oczek, kończąc sześciobój na 4. pozycji.

Niezwykle bliska medalu była również Julita Jagodzińska. Zajęła ona 4. miejsce w keirinie orliczek, choć jej droga do finału nie była łatwa. Wywalczyła ona awans do 2. rundy po repasażach. W niej zapewniła sobie awans do głównego finału i finiszowała na "kreskę" jako czwarta.

Razem z nią do keirinu przystąpiła także Marlena Karwacka. Zakończyła ściganie na finale B, w którym była 3. i w końcowej klasyfikacji zajęła 10. miejsce.

Łącznie Polacy zdobyli we włoskimi Montichiari 18 medali: Złoto (5): Justyna Kaczkowska w wyścigu indywidualnym, Dawid Czubak w wyścigu punktowym juniorów, Michał Rzeźnicki w scratchu orlików, Szymon Krawczyk w omnium juniorów, Mateusz Rudyk w sprincie orlików.

Srebro (6): Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Patryk Pazik i Bartosz Rudyk w wyścigu drużynowym juniorów, Dawid Jankowski, Mateusz Miłek i Daniel Rochna w sprincie drużynowym juniorów, Daria Pikulik w wyścigu indywidualnym orliczek, Daniel Czubak w wyścigu na 1km juniorów, Mateusz Miłek w sprincie juniorów, Szymon Sajnok w omnium orlików.

Brąz (7): Wiktoria Pikulik w scratchu juniorek, Nikola Różyńska w wyścigu indywidualnym juniorek, Katarzyna Kirschenstein, Urszula Łoś oraz Julita Jagodzińska w sprincie drużynowym orliczek, Monika Graczewska, Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak i Daria Pikulik w wyścigu drużynowym orliczek, Aleksandra Tołomanow w keirinie juniorek, Michał Lewandowski w keirinie orlików, Alan Banaszek i Daniel Staniszewski w madison orlików.

wyscig kolarski

Panie Lang może pora być człowiekiem i zrobić wyścig dla kolarzy a nie dla pana głupich fantazi to są ludzie a nie parobki od roboty zrób norumalny wyścig po nizinach i troche gór. Nie rób wyścigu aby wygrał Kwiatek niech na to zapracuje

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2016-07-18 19:09:00

CCC

Panie Miłek pora się zastanowić może Wadecki lepszy byłby jako sprzedawca butów bo do prowadzenia zespołu się nie nadaje.Myśle że tam jest jego miejsce

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda