Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "pzkol.pl"
Środa, 13 lipca 2016

s24.pl/Sebastian Frej Torowe MME: Cztery medale drugiego dnia

(Fot. s24.pl/Sebastian Frej)
Drugiego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym Polacy powiększyli swój dorobek medalowy o kolejne 4 krążki. Łącznie biało-czerwoni zdobyli już 9 miejsc na podium.

Pierwszy medal tego dnia, srebrny, wywalczył Daniel Czubak w wyścigu na 1km juniorów. Uzyskał on wynik 1:03.967, przegrywając złoto z Belgiem, Ayrtonem De Pauwem o zaledwie 0,6 sekundy.


Chwilę później brąz zdobyła juniorka Nikola Różyńska. Uplasowała się na trzeciej pozycji w eliminacjach wyścigu indywidualnego na dochodzenie (z czasem 2:24.817) i w pojedynku o brąz zmierzyła się z Brytyjką, Eleanor Dickinson. W małym finale pojechała nieco wolniej (2:25.104), ale wystarczyło to by zapewnić sobie brąz.

Na podium stanęły również dwie drużyny kobiet w kategorii U23 - w sprincie drużynowym i wyścigu drużynowym na dochodzenie. W tej pierwszej Polskę reprezentowały Katarzyna Kirschenstein, Urszula Łoś oraz Julita Jagodzińska, która wystąpiła w małym finale (zastępując Kirschenstein).

Po zajęciu 3. miejsca w kwalifikacjach, na ich drodze stanęły Ukrainki. Nie byłe one jednak w stanie przeciwstawić się biało-czerwonym i to polskie trio stanęło na pudle.

Podobny wynik "wykręciły" Monika Graczewska, Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak i Daria Pikulik. W eliminacjach zabrakło im 0,6 sekundy do finału A. W wyścigu o brąz nie dały szans Belgijkom i w ten sposób, Kaczkowska i Pikulik zdobyły swoje drugie medale w mistrzostwach (po wyścigu indywidualnym).

Tego dnia do rywalizacji przystąpili również Patryk Pazik i Alex Castaldo (5. i 21. miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorów), Mateusz Lipa, Mateusz Rudyk, Piotr Stanisławek (nie ukończyli sprintu drużynowego orlików), Alan Banaszek, Michał Rzeźnicki, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski (8.miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie mężczyzn U23) oraz Aleksandra Tołomanow (8. miejsce w sprincie juniorek).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-07-17 12:00:41
Dodał: '~byly podopieczny Adasia'

Re: Torowe MME: Cztery medale drugiego dnia

cieszcie się dzieci a sieczka was dyma bez mydla

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda