Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "pzkol.pl"
Środa, 13 lipca 2016

Astana 2015 Torowe MME: 5 medali pierwszego dnia

(Fot. Astana 2015)
Aż pięć medali zdobyli Polacy pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Justyna Kaczkowska.

Mistrzyni świata juniorek w wyścigu na dochodzenie, zapewniła sobie pierwszy tytuł mistrzowski kategorii U23 również w tej konkurencji. Ona oraz Daria Pikulik uzyskały w kwalifikacjach najlepsze czasy, zapewniając sobie miejsca w głównym finale. W eliminacjach Kaczkowska wygrała zdecydowanie, pobijając przy okazji rekord Polski - 3:30.517.


Już przed decydującym biegiem Polska była pewna złota i srebra. Pozostała jedynie walka o to, kto na jakim stanie stopniu podium. Wygrała Kaczkowska i poza złotem, założyła również niebieską koszulkę mistrzyni Europy. Srebro zawisło na szyi Darii Pikulik.

Kolejne medale do biało-czerwonego worka wrzucili juniorzy - drużyna w wyścigu na dochodzenie oraz drużyna sprinterów. W tej pierwszej konkurencji na "pudle" stanęli Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Patryk Pazik i Bartosz Rudyk. W przejeździe eliminacyjnym "wykręcili" oni drugi czas - 4:08.841 i w finale zmierzyli się z Brytyjczykami.

W nim nie dali rady pokonać faworyzowanych rywali, kończąc zmagania na drugim miejscu.

Tę samą lokatę zajęła drużyna sprinterów. W kwalifikacjach Dawid Jankowski, Mateusz Miłek i Daniel Rochna uzyskali drugi wynik, minimalnie przegrywając z Rosjanami. W walce o złoto Jankowskiego zastąpił Krystian Ruta. Ta trójka również była bardzo blisko pokonania przeciwników, ale zabrakło do mistrzostwa ok. 0,2 sekundy.

Piąty medal dla Polski wywalczyła Wiktoria Pikulik w scratchu juniorek. Na finiszowych metrach musiała uznać ona wyższość Włoszki, Letizii Paternoster i Marii Martinis z Portugalii.

Wiktoria Pikulik była również bardzo bliska brązowego krążka w wyścigu drużynowym. Wraz z Klaudią Bielawską, Karoliną Lipiejko i Nikolą Różyńską zajęły one 3. miejsce w kwalifikacjach, rozbudzając sobie apetyt na podium. Niestety w małym finale, w którym Klaudię Bielawską zastąpiła Klaudia Seremak, nie dały one rady Brytyjkom, kończąc zmagania na 4. pozycji.

W wyścigu indywidualnym mężczyzn do lat 23, wystartowało dwóch Polaków, Daniel Staniszewski i Krzysztof Tomaszewski. Uplasowali się oni na 8. i 15. miejscu w kwalifikacjach, i na tych pozycjach zostali ostatecznie sklasyfikowani.

Podobnie jak Staniszewski, 8. miejsce zajął także Alex Castaldo w scratchu juniorów. Wyścig na kreskę wygrał Jules Hesters (Belgia).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda