Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "PZKol"
Czwartek, 20 października 2016

PZKol/Andrzej Piątek Torowe ME: Zaczynamy mistrzostwa od srebra Teklińskiego

(Fot. PZKol/Andrzej Piątek)
Od srebrnego medalu Adriana Teklińskiego w scratchu, rozpoczęli Polacy torowe mistrzostwa Europy w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines.

Adrian Tekliński przystąpił do scratchu jako brązowy medalista w tej konkurencji z ubiegłorocznych mistrzostw. Tym razem pojechał jeszcze lepiej i jeszcze uważniej. Zaatakował razem Gaerem Suterem ze Szwajcarii i w dwójkę zdołali nadrobić okrążenie nad peletonem. Na kresce szybszy okazał się Suter, ale Polak mógł się cieszyć ze srebra. Trzecie miejsce zajął Wim Stroetinga (Holandia).


Występ Adriana Teklińskiego nie był jedynym udanym startem tego dnia dla Polski. Znakomicie spisała się też polska drużyna kobiet w wyścigu na dochodzenie. Należała ona do jednej z najmłodszych w stawce, choć kilka z naszych zawodniczek ma już doświadczenie w mistrzowskich imprezach elity. Justyna Kaczkowska i Daria Pikulik reprezentowały Polskę podczas igrzysk w Rio de Janeiro oraz w mistrzostwach świata w Londynie. Razem z nimi do rywalizacji we Francji przystąpiły też Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj.

Pomimo młodego składu Polki pojechały bardzo szybko. Z czasem 4:28:432, tylko o sekundę gorszym od rekordu Polski, zajęły w eliminacjach 2. miejsce. W jutrzejszej 1. rundzie spotkają się z Wielką Brytanią. Jeśli wygrają awansują do finału A i powalczą o złoto. W przypadku porażki liczyć będzie się osiągnięty czas, który zadecyduje o tym kto trafi do finału B (najszybsze dwie drużyny z 1. rundy, poza tymi, które awansowały do finału A).

Świetnie zaprezentowała się też męska drużyna w wyścigu na dochodzenie, równie młoda co kobieca. Powoli przygotowuje się ona do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku i swój pierwszy test zdała celująco. Na starcie stanęło dwóch pierwszorocznych orlików - Daniel Staniszewski i Szymon Sajnok - junior - Dawid Czubak oraz Adrian Tekliński, który jak się później okazało świetnie się tym wyścigiem rozgrzał. Wykręcili oni bardzo dobry czas - 4:05.161 - poprawiając rekord Polski z 2009 roku o ponad 2 sekundy. Dało im to 8. miejsce i awans do 1. rundy. W niej zmierzą się z Holendrami.

W drugiej konkurencji indywidualnej, w której tego dnia startował reprezentant Polski, w wyścigu eliminacyjnym kobiet, wystąpiła Katarzyna Pawłowska. 5-krotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzyni w wyścigu punktowym z zeszłego roku nie zdołała powiększyć swojego dorobku, ale zajęła wysokie, 6. miejsce.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twoja odpowiedź (na komentarz poniżej)
Autor Tytuł Treść komentarza


Ocena: +4 Głosów: 4

Dodano: 2016-10-20 19:41:47
Dodał: '~Anonim'

Re: Torowe ME: Zaczynamy mistrzostwa od srebra Teklińskiego

Kto by to oglądał

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda