Źródło:  "pzkol.pl"
Poniedziałek, 24 października 2016

PZKol/Andrzej Piątek Torowe ME: Polska wraca z Francji z 5 medalami

(Fot. PZKol/Andrzej Piątek)
Polska zakończyła tegoroczne mistrzostwa Europ w kolarstwie torowym z 5 medalami. Ostatniego dnia zmagań bliski szóstego był Patryk Rajkowski w keirinie.

Patryk Rajkowski jest mistrzem Starego Kontynentu w keirinie juniorów z 2014 roku. W swojej koronnej konkurencji wystartował razem z drugim z Polaków, Mateuszem Lipą. Obaj trafili do tego samego biegu w 1. rundzie. Po raz pierwszy rozgrywana była ona w nowej formule - 3 okrążenia za derną i 3 okrążenia ścigania.

Był to słodko-gorzki wyścig dla biało-czerwonych, gdyż Rajkowski zwycięstwem zapewnił sobie w nim awans do półfinału, ale Lipa został zdyskwalifikowany za zajęcie nie tego miejsca za derną, które wylosował.

W 1/2 Rajkowski uplasował się na drugim miejscu, co dało mu przepustkę do wielkiego finału. W nim zajął 5. lokatę i na tej pozycji został ostatecznie sklasyfikowany.

Niewiele gorzej poradził sobie męski duet w madisonie - Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski. Jechali oni aktywnie, regularnie punktowali, co przełożyło się na 7. miejsce w końcowym zestawieniu. Wygrali Hiszpanie, przed Francją i Belgią.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy rozegrano madison kobiet. Polskę reprezentowały Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj. W swoim debiucie zajęły one 11. miejsce, a złoto trafiło do Belgijek.

Łącznie w tegorocznych mistrzostwach Europy zdobyliśmy 5 medali, tyle samo co przed rokiem. Złoto wywalczyła drużyna sprinterów, srebro drużyna pań w wyścigu na dochodzenie, Adrian Tekliński w scratchu i Justyna Kaczkowska w wyścigu indywidualnym, a brąz Katarzyna Pawłowska w wyścigu punktowym.

Re: Torowe ME: Polska wraca z Francji z 5 medalami

Niedługo będzie Prezesem lub nikim w PZKol bo wątpię że go pan Skarul zostawi na stanowisku skoro jest jego kontrkandydat na fotel Prezesa

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda