Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "pzkol.pl"
Poniedziałek, 24 października 2016

PZKol/Andrzej Piątek Torowe ME: Polska wraca z Francji z 5 medalami

(Fot. PZKol/Andrzej Piątek)
Polska zakończyła tegoroczne mistrzostwa Europ w kolarstwie torowym z 5 medalami. Ostatniego dnia zmagań bliski szóstego był Patryk Rajkowski w keirinie.

Patryk Rajkowski jest mistrzem Starego Kontynentu w keirinie juniorów z 2014 roku. W swojej koronnej konkurencji wystartował razem z drugim z Polaków, Mateuszem Lipą. Obaj trafili do tego samego biegu w 1. rundzie. Po raz pierwszy rozgrywana była ona w nowej formule - 3 okrążenia za derną i 3 okrążenia ścigania.


Był to słodko-gorzki wyścig dla biało-czerwonych, gdyż Rajkowski zwycięstwem zapewnił sobie w nim awans do półfinału, ale Lipa został zdyskwalifikowany za zajęcie nie tego miejsca za derną, które wylosował.

W 1/2 Rajkowski uplasował się na drugim miejscu, co dało mu przepustkę do wielkiego finału. W nim zajął 5. lokatę i na tej pozycji został ostatecznie sklasyfikowany.

Niewiele gorzej poradził sobie męski duet w madisonie - Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski. Jechali oni aktywnie, regularnie punktowali, co przełożyło się na 7. miejsce w końcowym zestawieniu. Wygrali Hiszpanie, przed Francją i Belgią.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy rozegrano madison kobiet. Polskę reprezentowały Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj. W swoim debiucie zajęły one 11. miejsce, a złoto trafiło do Belgijek.

Łącznie w tegorocznych mistrzostwach Europy zdobyliśmy 5 medali, tyle samo co przed rokiem. Złoto wywalczyła drużyna sprinterów, srebro drużyna pań w wyścigu na dochodzenie, Adrian Tekliński w scratchu i Justyna Kaczkowska w wyścigu indywidualnym, a brąz Katarzyna Pawłowska w wyścigu punktowym.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twoja odpowiedź (na komentarz poniżej)
Autor Tytuł Treść komentarza


Ocena: 0

Dodano: 2016-11-05 20:23:22
Dodał: '~Anonim'

Re: Torowe ME: Polska wraca z Francji z 5 medalami

Piątek był w Pzkol masażysta,mechanikiem,trenerem szosa,mtb,tor,manager,dyrektor spor, zna się na wszystkim.A jak cukruje,Rusinowo,Walkowo😆

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda