Źródło:  "pzkol.pl"
Sobota, 22 października 2016

Tomasz Piechal Torowe ME: Kolejne medale

(Fot. Tomasz Piechal)
Justyna Kaczkowska i Katarzyna Pawłowska zdobyły swój drugi medal - po wyścigu drużynowym - w tegorocznych torowych mistrzostwach Europy. Dla Polski był to odpowiednio czwarty i piąty krążek ME 2016.

Justyna Kaczkowska wywalczyła go w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Jest ona mistrzynią Europy i świata juniorek oraz młodzieżową mistrzynią Europy w tej konkurencji. W eliminacjach potwierdziła swoje ogromne możliwości, notujący drugi najlepszy czas - 3:31.736.

Awansowała w ten sposób do finału A, w którym zmierzyła się z Katie Archibald (Wielka Brytania). Polka pojechała nieco wolniej niż w kwalifikacjach, przegrała z rywalką, ale dorzuciła do swojej bogatej kolekcji kolejny medal - pierwszy indywidualny w imprezie mistrzowskiej elity.

Katarzyna Pawłowska przystąpiła do wyścigu punktowego w tęczowej koszulce, jako mistrzyni świata. Była ona też obrończynią tytułu mistrzyni Europy. Rozpoczęła wyścig bardzo dobrze, od zgromadzenia 10 punktów. Później, na kolejnych punktowanych okrążeniach nie była w stanie powiększyć swojego dorobku, ale medal zapewniła sobie w ostatnim sprincie. Zajęła w nim 3. miejsce i na tej samej lokacie zakończyła zmagania. Zdobyła brąz, a na podium stanęła z nią Kirsten Wild (Holandia) i Jolien Dhoore (Belgia).

Po wywalczeniu złota w sprincie drużynowym, do sprintu indywidualnego przystąpili Mateusz Rudyk i Kamil Kuczyński. Obaj bez problemu przebrnęli przez eliminacje - z 9. i 8. czasem. Pokonali także swoich rywali w 1/16, ale już w 1/8 obaj musieli uznać wyższość przeciwników.

Nie zdołali oni też wywalczyć przepustki do kolejnej fazy w repasażach i zakończyli swój udział w mistrzostwach.

Adrian Tekliński, który pierwszego dnia europejskiego czempionatu został wicemistrzem w scratchu, reprezentował Polskę też w omnium. Tym razem w wyścigu na kreskę, pierwszej konkurencji czwórboju w nowej formule, zajął 4. lokatę.

Ostatecznie zakończył uplasował się na 9.pozycji, a po tytuł sięgnął Hiszpan Albert Torres Barcelo.

głosów: 1

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twój komentarz
Autor Tytuł Treść komentarza

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda