Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 19 lipca 2015

LangTeam Niesamowity wyczyn Czubaka i złoto w MME

(Fot. LangTeam)
W niesamowitym stylu Dawid Czubak zdobył dziesiąty medal dla Polski, a trzeci złoty, w młodzieżowych mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. Polak w niewiarygodny sposób wygrał omnium!

Zapowiedzią dobrego występu Polaka, było 2. miejsce w jeździe na 1 kilometr. Czubak był również 7. w biegu ze startu lotnego. Przed ostatnią konkurencją plasował się jednak na 10. pozycji i szanse na medal były niewielkie. Czubak dokonał jednak niemożliwego. Zdublował swoich rywali aż 5-krotnie (razem z Tarasem Szewczukiem), wygrał 4 sprinty i awansował na pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji. Pokonał Szewczuka i Siergieja Rostowcewa.

Rafał Jeziorski zajął 15. miejsce w rywalizacji na 1 kilometr, 14. w zmaganiach na 250 m ze startu lotnego i w ostatecznej klasyfikacji sześcioboju orlików był 16.

Daria Pikulik znakomicie rozpoczęła omnium juniorek. W scratchu była 3., wygrała wyścig indywidualny i jest na prowadzeniu w ogólnym zestawieniu.

Siódma w klasyfikacji generalnej jest Nikol Płosaj w omnium kobiet do lat 23. Zawdzięcza tę pozycję 6. miejscu w scratchu, 9. w indywidualnym na dochodzenie i 6. w eliminacyjnym.

O medal otarła się juniorska drużyna sprinterek. Julita Jagodzińska i Marlena Karwacka osiągnęły czwarty czas eliminacji. W wyścigu o brąz uległy one jednak Rosjankom i zostały sklasyfikowane tuż za strefą medalową.

W biegu na 500 metrów wystartowały dwie Polki Urszula Łoś i Katarzyna Kirschenstein. Zajęły one odpowiednio 11. i 12. miejsce.

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +2 Głosów: 2

Dodano: 2015-07-22 07:06:12
Dodał: '~????'

Re: Niesamowity wyczyn Czubaka i złoto w MME

Czy to nie ten chłopak co był czy jest zamieszany w aferę z dopingiem w Copernicusie?

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda