Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 11 sierpnia 2013

LangTeam MŚ Tor: rezultaty Polaków po 4. dniu

(Fot. LangTeam)
Łucja Pietrzak w omnium, Nikol Płosaj w wyścigu punktowy oraz Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk i Jakub Stecko w sprincie indywidualnym startowali czwartego dnia mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym.

W eliminacjach sprintu tylko Patrykowi Rajkowskiemu udało się przejść do następnej rundy - zajął 22. miejsce. Do kolejnej fazy awansowało 24 najlepszych zawodników, a Rudyk i Stecko byli odpowiednio na 25. i 26 pozycji. W 1/16 Rajkowski rywalizował z Rosjaninem Sergiejem Gorlowem i musiał uznać wyższość swojego rywala. Finały odbędą się w niedzielę.

Pierwszego dnia zmagań w omnium kobiet, rozegrano wyścig ze startu lotnego, wyścig punktowy i wyścig australijski. Łucja Pietrzak, mistrzyni Europy w tej konkurencji, zajęła w nich odpowiednio 8., 5. i 8. miejsce. Aktualnie plasuje się w klasyfikacji generalnej omnium na 8. pozycji.

W wyścigu punktowym Nikol Płosaj zajęła z 3 punktami, 10. miejsce. Wygrała Włoszka, Arianna Fidanza, przed Austriaczką Elissą Wundersitz i Brytyjką Hayley Jones.

Wyniki omnium kobiet po 1. dniu

Wyniki wyścigu punktowego kobiet

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda