Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 17 lipca 2016

Tomasz Piechal MME: Następne trzy medale, złoto dla Rudyka

(Fot. Tomasz Piechal)
Przedostatniego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, Polacy zdobyli kolejne trzy krążki, w tym złoty Mateusza Rudyka. Łącznie biało-czerwoni mają już na koncie 16 medali.

Mateusz Rudyk został mistrzem Starego Kontynentu w sprincie orlików. Po piątkowych ćwierćfinałach, w sobotę rozpoczął on ściganie od 1/2 i walki z Melvinem Landerneaumem (Francja). Wygrał z nim zdecydowanie, w dwóch biegach, zapewniając sobie miejsce w głównym finale.


W wyścigu o złoto Rudyk ponownie spotkał Francuza, Sebastiena Vigiera i ponownie nie dał się ani razu ograć. Po drugim biegu mógł świętować mistrzostwo Europy i czternasty medal dla Polski.

Kolejny, 15. krążek zapewniła biało-czerwonym Aleksandra Tołomanow. Wywalczyła go ona w keirinie juniorek, zajmując zarówno w 1. rundzie, jak i w biegu finałowym 2. miejsce. W wyścigu o złoto przegrała jedynie z Sarą Kankovską (Czechy).

Ostatni tego dnia medal dla Polski zdobył Szymon Sajnok. Przystępując do drugiego dnia omnium orlików zajmował on 8.miejsce, ale bardzo szybko zaczął nadrabiać straty. W wyścigu na 1 kilometr wykręcił 4. czas, a w rundzie ze startu lotnego na 250 metrów był 3.

Rozpoczął wyścig punktowy, ostatnią konkurencję, z 7. pozycji i 14 punktami straty do podium. Pojechał znakomicie, zabrał się w ucieczkę z późniejszym mistrzem Europy, Thomasem Boudat i nadrobił aż trzy okrążenia nad rywalami. Zdobył w ten sposób 60 punktów i awansował na 2.miejsce.

6. w końcowej klasyfikacji sześcioboju juniorek była natomiast Wiktoria Pikulik. Uplasowała się ona na 8.miejscu w wyścigu na 500 metrów i 7. w rundzie ze startu lotnego.

Rywalizację w omnium orliczek rozpoczęła w sobotę Łucja Pietrzak. Mistrzyni Europy juniorek w tej konkurencji zajęła 4. miejsce w scratchu i wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz 10. w wyścigu punktowym. Po trzech konkurencjach plasuje się na 6. pozycji.

Dwukrotny srebrny medalista tych mistrzostw, Mateusz Miłek, wystartował także w keirinie, wraz z Dawidem Jankowskim. Niestety do 2.rundy, po repasażach awansował tylko ten drugi. Nie był jednak on w stanie wejść do finału i pozostała mu walka o miejsca 7-12. Ostatecznie zajął on 8.miejsce.

Dwie Polki stanęły na starcie zmagań na 500 metrów - Urszula Łoś i Katarzyna Kirschenstein. Zajęły one odpowiednio 7. i 8. miejsce, z czasem 35.407 i 35.412.

Polski duet Szymon Krawczyk i Dawid Czubak reprezentowali biało-czerwonych w madisonie juniorów. Zajęli w nim 5. lokatę, tracąc do podium tylko trzy punkty.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-07-17 21:06:49
Dodał: '~Anonim'

Re: MME: Następne trzy medale, złoto dla Rudyka

Brawo chłopaki super wynik,ale uciekajcie z toru bo kontrakty tam nie podpiszcie.A na torze z kasą lipa 😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda