Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "PZKol"
Czwartek, 14 lipca 2016

Tomasz Piechal MME: Czubak mistrzem Europy

(Fot. Tomasz Piechal)
Dawid Czubak został mistrzem Europy juniorów w wyścigu punktowym we włoskim Montichiari. Natomiast dwaj inni Polacy, Mateusz Miłek i Szymon Krawczyk mają po 3. dniu mistrzostw, spore szanse na medal odpowiednio w sprincie i omnium.

Zawodnik KTK Kalisz zdominował wyścig punktowy, wygrywając aż cztery okrążenia, łącznie punktując na 7. Maksymalną liczbę punktów wywalczył już na pierwszej rundzie i nie oddał już prowadzenie do samej mety, na której również był najszybszy. Zakończył zmagania z 49 punktami i pokonał drugiego Matteo Donegę (Włochy), o 13 oczek. Trzecie miejsce zajął Gerben Thijssen (Belgia).


Bardzo bliski medalu był również Michał Lewandowski, który uplasował się na 4. miejscu w wyścigu na 1km w kategorii U23. Drugi z Polaków, Tobiasz Pawlak był 16.

Znakomicie rywalizację w omnium juniorów rozpoczął Szymon Krawczyk. Najpierw wygrał scratch, później był 2. w wyścigu indywidualnym, a dzień zakończył triumfem w wyścigu eliminacyjnym. W klasyfikacji generalnej prowadzi zdecydowanie, z 8 punktami przewagi nad drugim Ethanem Hayterem (Wielka Brytania).

Mateusz Miłek również wciąż jest w grze o medal w sprincie indywidualnym juniorów. On i Daniel Rochna przechodzili przez kolejne szczeble rywalizacji jak burza. W kwalifikacjach uzyskali odpowiednio 2. i 5. rezultat. Przebrnęli również przez 1/16 i 1/8. W ćwierćfinale noga powinęła się Rochnie i w ostatecznej klasyfikacji zajął 8.miejsce. Miłek natomiast zapewnił sobie przepustkę do jutrzejszego półfinału. Zmierzy się w nim z Belgiem, Ayrtonem De Pauw.

Julita Jagodzińska i Katarzyna Kirschenstein reprezentowały Polskę w sprincie indywidualnym kobiet do lat 23. Przebrnęły one przez eliminacje z 9. i 7. czasem. W 1/8 musiały uznać wyższość swoich rywalek i by awansować do 1/4 ścigały się w repasażach. Obie zawodniczki trafiły do jednego biegu i wygrała go Kirschenstein. W ćwierćfinale Polka przegrała jednak z Rosjanką, Tatianą Kiselevą i po wyścigu o miejsca 5-8 Kirschenstein została sklasyfikowana na 8. pozycji.

W wyścigu punktowym juniorek, 10. miejsce zajęła Nikola Różyńska, brązowa medalistka w wyścigu indywidualnym. W wyścigu mężczyzn do lat 23, w tej samej konkurencji, 8. był Alan Banaszek, a w zmaganiach orliczek 11. była Monika Graczewska.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda