s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 13 lipca 2013

ME Tor: rozdano kolejne medale

W sobotę na welodromie w Anadii odbyły się kolejne konkurencje torowych mistrzostw Europy. W przedostatnim dniu europejskiego czempionatu Polacy w dalszym ciągu zachowują dorobek dwóch brązowych medali.

Finały omnium juniorów oraz kategorii poniżej 23 lat to główne punkty sobotniego wieczoru w Anadii. W tej pierwszej z kategorii triumfował Lindsay De Vylder z Belgii. Srebrny medal wywalczył Włoch Riccardo Minali, a brąz Jordan Levasseur (Francja). Reprezentant Polski Mateusz Kazimierczak był 10.

W kategorii U23 z kolejnej wygranej dla Belgii cieszył się Jasper Buyst. Pokonał on Duńczyka Caspera Michaela Folsacha oraz Francuza Thomasa Boudata. W czołowej dziesiątce na 9. pozycji omnium ukończył Rafał Jeziorski.

W kobiecej (U23) rywalizacji na 500 metrów ze startu zatrzymanego tytuł mistrzyni Europy zdobyła Holenderka Elis Ligtlee. Daria Shmeleva z Rosji była druga, a trzeci najlepszy czas uzyskała Tania Calvo Barbero z Hiszpanii. Polka Dominika Borkowska zajęła 11. miejsce. Urszula Łoś była 9.

W niedzielę zakończenie ME na torze. Polacy jak dotychczas zdobyli dwa brązowe medale, w pierwszym dniu czempionatu. Krążki wywalczyli polscy sprinterzy - Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk, Jakub Stecko oraz Krzysztof Maksel na kilometr ze startu zatrzymanego.

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda