Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 11 lipca 2013

ME Tor: 3. dzień zmagań za nami


W Anadii zakończył się trzeci dzień torowych mistrzostw Europy. W czwartek najlepszy wynik dla Polski uzyskała Nikol Płosaj, która była piąta w wyścigu punktowym juniorek.

Złoto wywalczyła Lotte Kopecky (Belgia) przed swoją rodaczką Kaat Van Der Meulen. Najniższy stopień podium i medal brązowy zdobyła Bianca Lust (Holandia).


Emocjonujący przebieg miał wyścig punktowy kobiet do lat 23. Nie zawiodła największa faworytka Laura Trott, która pokonała rodaczkę Elinor Barker. Walka o medal toczyła się pomiędzy tymi dwoma zawodniczkami, a Marią Giulią Confalonieri i Ukrainką Tatianą Klimczenko. Czwórka zdecydowanie zdominowała ściganie. Ostatecznie to Włoszka zdobyła 3. lokatę i stanęła na podium wyścigu. 13. była Karolina Karasiewicz.

W męskiej rywalizacji juniorów na punkty najlepszy był Rosjanin Pavel Chursin. Włoch Seid Lizde zdobył medal srebrny, a Matthias Osei Vertez z Belgii brązowy. Michał Rzeźnicki zakończył zawody z 16. lokatą. Drugi z naszych reprezentantów Borys Korczyński nie ukończył "punktowego".

Do późnych godzin trwały jeszcze zmagania orlików w tej samej konkurencji. Ostatecznie złoto wywalczył Francuz Thomas Boudat. Wygrał przed Szwajcarem Therym Schirem i Bułgarem Ramanem Ramanu. Wojtek Pszczolarski zajął 8. miejsce.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda