Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "pzkol.pl"
Piątek, 12 sierpnia 2016

Tomasz Piechal IO: Sprinterzy na 7. miejscu, awans drużyny kobiet

(Fot. Tomasz Piechal)
Polacy zajęli 7. miejsce w sprincie drużynowym w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Natomiast w wyścigu na dochodzenie, drużyna kobiet awansowała do 1. rundy.

Po zmaganiach szosowców, w czwartek (11 sierpnia) do rywalizacji stanęli kolarze torowi. Pierwszego dnia zmagań Polska wystartowała w dwóch konkurencjach - sprincie drużynowym mężczyzn i wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet.


W tej pierwszej w biało-czerwonych strojach pojechali Rafał Sarnecki, Damian Zieliński i Krzysztof Maksel. Zajęli oni w eliminacjach 5. czas - 43,297, awansując do 1. rundy. W niej spotkali się z Francuzami. Pojechali jednak wolniej niż w kwalifikacjach - 43,555 i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 7. pozycji. Wygrali Brytyjczycy, pobijając przy okazji rekord olimpijski (42,440). Srebro zdobyła Nowa Zelandia, a brąz Francja.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie wystąpiły Polki - Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska. W eliminacjach wykręciły one 8. czas (4:28.988) i w sobotę (13 sierpnia) w 1. rundzie zmierzą się z Nową Zelandią. Nie mają już jednak szansy na medal, ale pozostaje im walka o lokaty 5-8.

W rundzie kwalifikacyjnej znakomicie pojechały Brytyjki, pobijając rekord świata (4:13:260).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twoja odpowiedź (na komentarz poniżej)
Autor Tytuł Treść komentarza


Ocena: 0

Dodano: 2016-08-12 21:32:32
Dodał: '~Seba'

odp.

Słuchaj człowieczku drużyna to cztery wczoraj było tak a jutro będzie inaczej ale zawsze liczy się zespół .
.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda