Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "pzkol.pl"
Piątek, 12 sierpnia 2016

Tomasz Piechal IO: Sprinterzy na 7. miejscu, awans drużyny kobiet

(Fot. Tomasz Piechal)
Polacy zajęli 7. miejsce w sprincie drużynowym w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Natomiast w wyścigu na dochodzenie, drużyna kobiet awansowała do 1. rundy.

Po zmaganiach szosowców, w czwartek (11 sierpnia) do rywalizacji stanęli kolarze torowi. Pierwszego dnia zmagań Polska wystartowała w dwóch konkurencjach - sprincie drużynowym mężczyzn i wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet.


W tej pierwszej w biało-czerwonych strojach pojechali Rafał Sarnecki, Damian Zieliński i Krzysztof Maksel. Zajęli oni w eliminacjach 5. czas - 43,297, awansując do 1. rundy. W niej spotkali się z Francuzami. Pojechali jednak wolniej niż w kwalifikacjach - 43,555 i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 7. pozycji. Wygrali Brytyjczycy, pobijając przy okazji rekord olimpijski (42,440). Srebro zdobyła Nowa Zelandia, a brąz Francja.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie wystąpiły Polki - Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska. W eliminacjach wykręciły one 8. czas (4:28.988) i w sobotę (13 sierpnia) w 1. rundzie zmierzą się z Nową Zelandią. Nie mają już jednak szansy na medal, ale pozostaje im walka o lokaty 5-8.

W rundzie kwalifikacyjnej znakomicie pojechały Brytyjki, pobijając rekord świata (4:13:260).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twoja odpowiedź (na komentarz poniżej)
Autor Tytuł Treść komentarza


Ocena: 0

Dodano: 2016-08-12 19:07:10
Dodał: '~Pzkol'

Awans kobiet

Trudno walczyć jeśli jadą tylko dwie młode. Ale brawo za awans. Może teraz ruszy cała drużyna. Więcej wiary Dziewczyny.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda