Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "PZKol"
Środa, 17 sierpnia 2016

Archiwum Damiana Zielińskiego IO: Damian Zieliński szósty w finale keirinu

(Fot. Archiwum Damiana Zielińskiego)
Kolarze torowi zakończyli zmagania w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Ostatniego dnia rywalizacji z bardzo dobrej strony pokazali się Damian Zieliński i Krzysztof Maksel, którzy zostali sklasyfikowani w pierwszej "10" keirinu.

Obaj kolarze przebrnęli przez pierwszą rundę i awansowali do drugiej. Zieliński wywalczył przepustkę bezpośrednio, a Maksel po repasażach, w których był najszybszy. Dwaj Polacy zostali przypisani do tego samego biegu półfinałowego i tym razem awans zdobył tylko Zieliński. Zajął on 2.miejsce w 1/2, a jego kolega z reprezentacji finiszował tuż za pierwszą trójką, która zapewniała sobie walkę o medale.


Zanim Zieliński przystąpił do rywalizacji o podium igrzysk olimpijskich, w wyścigu o lokaty 7-12 wystartował Maksel. Na mecie zameldował się on na 3. pozycji i zakończył zmagania na 9. miejscu.

Bieg finałowy był bardzo nerwowy i wywołał sporo kontrowersji. Musiał być dwukrotnie przerywany, z powodu naruszenia przepisu mówiącego o tym, że nie wolno wyprzedzić tylnego koła derny, zanim ten nie zjedzie z toru. Najpierw za szybko ściganie rozpoczęli Jason Kenny (Wielka Brytania) i Azizulhasni Awang (Malezja), a potem Joachim Eilers (Niemcy). Żadnego z nich jednak nie zdyskwalifikowano i zawodnicy przystąpili do trzeciej próby w komplecie. Tym razem wszystko przebiegło zgodnie z przepisami. Damian Zieliński spróbował zaskoczyć rywali długim finiszem, ale ci doszli Polaka i na ostatniej prostej wyprzedzili. Na kresce pierwszy był Jason Kenny, przed Matthijsem Buchli (Holandia) i Awangiem. Zieliński zajął 6. miejsce i na nim został ostatecznie sklasyfikowany.

Polski duet, wzmocniony Rafałem Sarneckim ścigał się na igrzyskach także w sprincie drużynowym, w którym zajął 7. miejsce. Zieliński i Sarnecki wzięli udział też w sprincie indywidualnym, jednak obaj odpadli po 1/16.

W rywalizacji kobiet - Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska - nie zostały sklasyfikowane w wyścigu drużynowym, po dyskwalifikacji w 1. rundzie (za niezgodne z przepisami wykonanie zmiany, gdy były wyprzedzane przez rywalki z Nowej Zelandii).

Daria Pikulik uplasowała się na 14. miejscu w omnium, po zajęciu 10.lokaty w scratchu, 11. w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, 16. w wyścigu eliminacyjnym, 14. w czasówce na 500m, 8. na rundzie ze startu lotnego i nie punktując w wyścigu punktowym.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twoja odpowiedź (na komentarz poniżej)
Autor Tytuł Treść komentarza


Ocena: 0

Dodano: 2016-08-18 11:55:50
Dodał: '~skarul wacek'

Re: IO: Damian Zieliński szósty w finale keirinu

jaki trener(cccp) taki wynik...

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda