Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo torowe | Tor

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 27 lutego 2016

szymonsikora.pl/Szymon Sikora Evelyn Stevens nową rekordzistką w jeździe godzinnej

(Fot. szymonsikora.pl/Szymon Sikora)
Evelyn Stevens ustanowiła nowy rekord w jeździe godzinnej kobiet. 33-letnia zawodniczka na torze Colorado Springs pokonała 47 kilometrów i 980 metrów, o 1098 metrów poprawiając poprzedni rezultat wykręcony nieco ponad miesiąc temu przez Bridie O'Donnell.

Stevens o rekord walczyła na 333-metrowym welodromie, położonym na wysokości ponad 1800 m n.p.m. Swoją próbę rozpoczęła spokojnie i przez 60 minut utrzymywała równe bardzo mocne tempo. Po pierwszych 15 minutach jej przeciętna wynosiła - 47,95 km, a po pół godziny jazdy sędziowie pokazywali dokładnie 48 kilometrów.


Amerykanka przez cały czas wyglądała bardzo świeżo i starała trzymać się narzucony przez siebie rytm. Szóstka zawodniczka ubiegłorocznego czempionatu ”spuchła” odrobinę w końcówce, aczkolwiek ostateczny rezultat 47 kilometrów i 980 metrów zasługuje na uznanie, ponieważ poprzedni rekord wynosił 46 kilometrów i 882 metry. Dla porównania warto przypomnieć, że męski rekord Polski należy do Andrzeja Bartkiewicza i jest słabszy od wyniku Stevens o 282 metry.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-03-02 14:38:19
Dodał: '~Czarek'

Re: Evelyn Stevens nową rekordzistką w jeździe godzinnej

" Po pierwszych 15 minutach jej przeciętna wynosiła - 47,95 km, a po pół godziny jazdy sędziowie pokazywali dokładnie 48 kilometrów. "
Trzeba rozumieć to co się pisze.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda