Źródło:  "PZKol"
Piątek, 21 sierpnia 2015

szymonsikora.pl/Szymon Sikora 5. miejsce drużyny w torowych MŚ juniorów

(Fot. szymonsikora.pl/Szymon Sikora)
W wyścigu drużynowym na dochodzenie, polscy juniorzy zajęli 5. miejsce w mistrzostwach świata na torze, w kazachskiej Astanie.

Po 4. miejscu w eliminacjach, Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Mikołaj Sójka i Daniel Staniszewski przystąpili do kolejnej fazy zmagań. Zmierzyli się w niej z najszybszymi w kwalifikacjach, Australijczykami. Nie zdołali zrobić niespodzianki, a ich czas, 4:09.217, pozwolił im na walkę o miejsca 5-6. W bezpośrednim pojedynku zdecydowanie pokonali Ukrainę i zajęli 5. lokatę.

Brązowi medaliści w sprincie drużynowym, Mateusz Miłek i Michał Lewandowski przystąpili do keirinu. Żadnemu z nich nie udało się awansować 2. rundy bezpośrednio (dalej przechodził tylko zwycięzca biegu w 1. rundzie), ale Lewandowski zdołał wywalczyć awans poprzez repasaże. Na kolejnym etapie zmagań był 4. i wystartował w wyścigu o miejsca 7-12. Finiszował w nim jako ostatni, kończąc rywalizację w MŚ na 12. pozycji.

Drugiego dnia mistrzostw świata, Polskę reprezentował także Kamil Piwowski. Nie przeszedł on jednak eliminacji w scratchu.

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda