s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo torowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 26 marca 2010

3. dzień TMŚ: Wojtyra 6. w scratchu

W ostatnim finale trzeciego dnia torowych mistrzostw świata, które odbywają się w Kopenhadze, bardzo dobrze spisała się Małgorzata Wojtyra. Polka wywalczył szóste miejsce w wyścigu "na kreskę".

Najlepszą zawodniczką w scratchu okazała się Francuzka Pascale Jeuland, która pokonała obrończynię tytułu Yumari Gonzalez z Kuby i Belindę Goss z Australii. Małgorzata Wojtyra poprawiła się o 10 miejsc w stosunku do ubiegłorocznego czempionatu w Pruszkowie, plasując się na szóstej pozycji. Słabo wypadła natomiast Renata Dąbrowska, która nie przebrnęła kwalifikacji sprintu.

Wśród panów rozdano dwa komplety medali. W wyścigu drużynowym na dochodzenie, pasjonującą walkę stoczyli Australijczycy z Brytyjczykami. Choć w kwalifikacjach to Brytyjczycy wykręcili najlepszy czas, to w finale musieli uznać wyższość Australii, która pojechała o 0,152 sekundy szybciej.

Polacy w składzie: Paweł Brylowski, Dawid Głowacki, Piotr Kasperkiewicz i Grzegorz Stępniak zajęli 14. miejsce z czasem 4:12.481.

W wyścigu na dystansie 1 kilometra, równych sobie nie miał Holender Teun Mulder, który pokonał drugiego Francuza Michaela D'Almeidę o ponad pół sekundy. Trzeci był kolejny Francuz Francois Pervis. Kamil Kuczyński uplasował się na 11. miejscu.

Ladnie Gosia;)

Trzymalem kciuki za druzyne!!! ale widze jednak ze noga nie odpoczela do konca...

pozdrawiam;)

Ocena: 0

Dodano: 2010-03-26 22:16:34
Dodał: kolarzik

ładnie Gosia była ustawiona na finish,wręcz cudownie,ale było widac,ze juz nie ma czym zafinishowac,ale wielkie gratulacje :)

kolarz

Jak juz piszecie wyniki to piszczie dokladnie i konkretnie...druzyna pojechala 4 12 a nie 4 13.

Ocena: 0

Dodano: 2010-03-28 22:17:23
Dodał: '~Glos'

druzyna

Dajcie juz spokoj z ta druzyna. Wstyd i tyle.

Ocena: 0

Dodano: 2010-03-29 12:33:55
Dodał: '~Kibic'

Odp: druzyna

Dlaczego może wreszcie by ktoś to rozliczył
takie pieniądze SUPER TRENER i wiele startów
dało wynik gorszy od tego co był za RUSKIEGO TRENERA.
czas na zmiany nie tylko prezesa ale i dział szkoleniowy .

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda