Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo

s24.pl > Kolarstwo

Źródło:  "Informacja prasowa"
Środa, 21 sierpnia 2013

s24.pl/Tomasz Piechal Karkonoski Klasyk czyli GMP: Barwnie, głośno i z emocjami

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Karkonoski Klasyk 25 sierpnia stanie się miejscem zmagań kolarzy i kibiców. Obie grupy będą rywalizowały w swoich konkurencjach nie tylko o nagrody, ale także uznanie i tytuł Mistrza Polski. Okolice Jeleniej Góry na jeden dzień staną się głośnym i kolorowym kolarskim zagłębiem.

Karkonoski Klasyk 2013 będzie nie tylko wyzwaniem dla kolarzy, ale również dla kibiców. Dla wszystkich, którzy kochają rower, 25 sierpnia (w niedzielę) od godziny 9:00 do 18:00 Plac Piastowski w Cieplicach przekształci się w strefę kolarskiego kibicowania. Pasjonaci dwóch kółek będą mogli dopingować startujących amatorów i profesjonalistów, a także walczyć o nagrody w konkurencjach rowerowych.


Szukajcie patrolu kibica

Podczas zawodów odbędą się Mistrzostwa Polski w Kolarskim Kibicowaniu. Specjalny patrol BGŻ dostarczy miłośnikom kolarstwa zgromadzonym na całej rundzie trąbki, kołatki i inne gadżety kibica, a następnie oceni zaangażowanie i kreatywność poszczególnych grup dopingujących kolarzy. Dla najaktywniejszych przewidziane są nagrody.

Rowerowe Cieplice

W rejonie startu, na Placu Piastowskim w Cieplicach kibice będą mogli ścigać się na rowerach stacjonarnych oglądając przy tym trasy najciekawszych kolarskich wyścigów w Europie, przejechać slalom rowerem cargo (tzw. Babboe) i wziąć udział w konkursach wiedzy o rowerach. Podczas pikniku rowerowego gościem specjalnym będzie Rafał Kumorowski, wielokrotny Mistrza Świata w trialu. Jego pokazy obędą się kilkakrotnie, bezpośrednio przy scenie zawodów.

Wiele aktywności będzie skierowanych do najmłodszych kibiców. Gry i zabawy taneczne będą prowadzone przez animatorów z Jeleniogórskiej Vesny (www.vesna.pl). Malowanie twarzy małych i dużych kibiców oraz konkursy rowerowe dla najmłodszych organizowane będą przez bawialnie dla dzieci Stonoga (www.stonogajg.pl).

O zawodach

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski odbędą się 24 i 25 sierpnia w Jeleniej Górze. Pierwszego dnia zaplanowany jest start kategorii: Junior Młodszy, Junior, Juniorka Młodsza, Juniorka oraz Elita kobiet, drugiego – Elita i Orlik.

Oprócz elity i juniorów w niedzielę odbędzie się także wyścig dla amatorów. Wszyscy pasjonaci dwóch kółek będą mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności startując w jednym z dwóch dystansów: FUN (44,5 km) lub PRO (77,5 km). Nagrodą dla zwycięzcy w kategorii PRO, jest rower SCOTT CR1 Comp Compact, który dzięki swojej efektywnej amortyzacji jest często używany przez zawodników PRO Tour, biorących udział w Paris-Roubaix. Ponadto każdy uczestnik wyścigu dla amatorów będzie mógł zdobyć aerodynamiczną ramę szosową w specjalnie zorganizowanej tomboli.

Organizatorem zawodów jest Grabek Promotion, sponsorem głównym Bank BGŻ. Więcej informacji o wyścigu można zaleźć na stronie: www.karkonoskiklasyk.pl

Więcej informacji:

media@karkonoskiklasyk.pl Tel: 691 360 576

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda