Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "Informacja prasowa"
Czwartek, 11 września 2014

MTB Obiszów Wystartuj i powalcz o cenne nagrody!

(Fot. MTB Obiszów)
Już w najbliższy weekend w Obiszowie sprawdzić będą się mogli zarówno miłośnicy biegów, jak i jazdy na rowerze. W sobotę do rywalizacji przystąpią biegacze, którzy wystartują na dystansie 4 lub 12 km. Niedziela rozpocznie się od Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. W samo południe wystartuje elita kobiet i mężczyzn, która powalczy o tytuły mistrzów Polski w maratonie MTB.

Ponadto rozegrane zostaną mistrzostwa Polski amatorów, leśników, górników i policjantów. Jednak nie o same koszulki mistrzów walczyć będą zawodnicy. Do zdobycia cenne nagrody, a ich pula w sumie wynosi prawie 50 tys. zł.


Osoby, które zwyciężą w biegu, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają specjalnie na tę okazję zaprojektowane statuetki. Pierwsze szóstki dostaną także dyplomy. Ponadto za zwycięstwo w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn przysługuje nagroda wysokości 1000 zł, za II lokatę – 750 zł, III – 500, IV – 250, V – 150 i VI -100. Ponadto pierwsze trójki w kategoriach wiekowych otrzymają odpowiednio: I – 250 zł, II – 150, III – 100. Podobnie nagradzani będą zwycięzcy dwuboju zarówno na krótkim, jak i pełnym dystansie.

W przypadku Mistrzostw Polski w Maratonie MTB elity kobiet i mężczyzn zwycięzcy otrzymają statuetki, pierwsze trójki medale oraz dyplomy, a także nagrody finansowe. Mistrzowie Polski stan swojego konta powiększą o 2500 zł, wicemistrzowie o 1500 zł, a brązowi medaliści o 1000 zł. Mistrzowie Polski amatorów również nagrodzeni zostaną statuetkami, a pierwsze trójki medalami i dyplomami. W przypadku nagród finansowych to zostały one przydzielone w następujący sposób: I – 1000 zł, II – 750, III – 500 – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Ponadto nagrodzeni zostaną także ci, którzy staną na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych: I – 250 zł, II – 150, III – 100.

Na dystansie mini kobiet w klasyfikacji open zwyciężczyni otrzyma statuetkę i dyplom oraz 1000 zł. Druga i trzecia zawodniczka nagrodzona zostanie dyplomem i kwotą odpowiednio 750 zł oraz 500. Ponadto w poszczególnych kategoriach wiekowych pierwszym trójką przyznane zostaną nagrody wysokości: I – 250 zł, II – 150, III – 100. Także na zawodników startujących w branżowych mistrzostwach Polski czekają niespodzianki. Zwycięzcy otrzymają statuetki, a wszyscy, którzy staną na podium medale i dyplomy. Mistrzowie kraju staną się posiadaczami 500 zł, wicemistrzowie 350, a II wicemistrzowie 150.

W sumie pula nagród dwudniowych zawodów w Obiszowie wynosi blisko 50 tys. zł. Jednak to nie wszystko. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wzięcia udziału w loterii Teletombola, która przeprowadzona zostanie po niedzielnej rywalizacji. Do zdobycia także cenne nagrody.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda