Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 20 lipca 2014

Inf. prasowa Włoszczowska broni tytułu MP w MTB XC

(Fot. Inf. prasowa)
Maja Włoszczowska powiększyła swój dorobek medalowy w mistrzostwach Polski o kolejny złoty krążek. Srebrna medalistka olimpijska wygrała w Żerkowie swój 29 tytuł mistrzyni kraju (licząc wszystkie kategorie i konkurencje).

Zawodniczki z kategorii kobiety open miały przed sobą 4 bardzo ciężkie, techniczne i wymagające pod względem fizycznym rundy. Maja Włoszczowska rozpoczęła mocno, jadąc na prowadzeniu z Katarzyną Solus-Miśkowicz. Zawodniczka Kross Racing Team starała się, by rywalka nie odjechała jej na zbyt dużą odległość, ale ostatecznie nie była w stanie utrzymać wysokiego tempa nadanego przez Włoszczowską.


Po pierwszej rundzie dwójka ta prowadziła z przewagą ok. minuty nad Paulą Gorycką (4F Racing). Kolejne zawodniczki, Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra), Anna Szafraniec (Kross Racing Team) i Monika Żur (4F Racing) miały już większą stratę.

Ostatecznie na ostatnie okrążenie wjechała niezagrożona Maja Włoszczowska i jako pierwsza przekroczyła kreskę, broniąc tytułu mistrzyni Polski. Srebro zdobyła Katarzyna Solus-Miśkowicz, a brąz Paula Gorycka. W dalszej kolejności przyjechały Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz oraz najlepsza z orliczek, Monika Żur. Na podium w kategorii U23 stanęły również Marta Turoboś (Integral Collection LKK Luks Sławno) i Stefania Staszel (Sante BSA Whistle). - Dedykuję ten medal tragicznie zmarłemu Markowi Galińskiemu. Są to pierwsze mistrzostwa MTB bez niego - mówiła po wyścigu Maja Włoszczowska.

Wyniki elity kobiet:

1. Maja Włoszczowska (LIV PRO XC TEAM) 01:23:15
2. Katarzyna Solus-Miśkowicz (KK KROSS RACING TEAM) 00:58
3. Paula Gorycka (4F RACING TEAM) 02:11
4. Anna Szafraniec (KK KROSS RACING TEAM) 04:58
5. Aleksandra Dawidowicz (SGR SREBRNA GÓRA) 05:59

Wyniki wyścigu orliczek:

1. Monika Żur (4F RACING TEAM) 01:30:25
2. Marta Turoboś (INTEGRAL COLLECTION LKK LUKS SŁAWNO) 00:20
3. Stefania Staszel (SANTE-BSA WHISTLE TEAM) 13:17
4. Iwona Kurczab (SGR SREBRNA GÓRA) 15:22
5. Dagmara Drabik (CHOMA TEAM) -1

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda