Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Trial

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Trial

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 15 czerwca 2013

S24.pl/Fabian Florek MP Trial: Serwin i Kumorowski mistrzami!

(Fot. S24.pl/Fabian Florek)
Karol Serwin w kategorii 20 cali i Rafał Kumorowski w kategorii 26 cali zostali mistrzami Polski w trialu rowerowym. Rywalizacja o tytuły rozegrana została w Krakowie przed Galerią Krakowską w sobotnie popołudnie.

Świetna atmosfera, mnóstwo kibiców i wiele sportowych emocji, a także niesamowite widowisko kolarskie - tak wyglądał w sobotnie popołudnie plac Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w Trialu Rowewrowym.


- Dziękuję wszystkim za udział mistrzostwach, za wspaniałą atmosferę, kibicowanie i obecność. Być może za rok zorganizujemy tu jeszcze większą imprezę trialową - mówił po zakończeniu MP Andrzej Kramarczyk, dyrektor generalny zawodów.

Sceną wydarzań MP było samo centrum Krakowa. Zawodnicy rywalizowali tu na 6 specjalnie przygotowanych sekcjach. Przeszkody zbudowane były m.in. z pali drewnianych, betonowych bloków, samochodów i opon, podkładów od torów kolejowych. Rywalizacja odbywała się w sumie w sześciu kategoriach: senior 26 cali, senior 20 cali, junior, Femine Open, hobby młodzik i hobby junior.

s24.pl Karol Serwin (Champion Świdnik) (Fot. s24.pl)


W eliminacjach najlepiej wypadli nasz najbardziej utytułowany trialowiec 33-letni Rafał Kumorowski (26 cali) i Jan Kocis (kat. 20 cali) ze Słowacji. Kumorowski był w swojej kategorii bezkonkurencyjny. Po dwóch przejazdach na 6 sekcjach miał zgromadzonych mniej punktów karnych niż wielu jego rywali po pokonaniu pierwszego przejazdu. Polak, wielokrotny reprezentant Polki na najważniejszych zawodach trialowych na świecie, czarował publiczność niesamowitą techniką i opanowaniem roweru. Jego przejazdy były raz po raz nagradzane gromkimi oklaskami zgromadzonej publiczności, której w sobotę nie zabrakło. Kumorowski pewnie zwyciężył w eliminacjach, a swój kunszt i majstersztyk potwierdził w Superfinale, w którym rywalizował ze swoim odwiecznym rywalem Pawłem Reczkiem oraz Tomaszem Tamiołą i Markiem Bielówką. 3-krotny mistrz świata bezapelacyjnie i w pełni zasłużenie zdobył koszulkę mistrza Polski, wyprzedzając Reczka i Tamiołę.

W Superfinale kategorii 20 cali zacięty bój stoczyli Karol Serwin i Jan Kocis. Kocis - gość ze Słowacji nie był klasyfikowany do mistrzostw Polski, ale rywalizował z Serwinem w kategorii open. Po dwóch z czterech sekcji Słowak i Polak nie mieli na koncie punktów karnych i o wszystkim miały zdecydować sekcje 3. i 4. Kocis zaprezentował świetną postawę i przedostatnią sekcję pokonał bez punktów karnych, w przeciwieństwie do Serwina. Na ostatniej sekcji zarówno Polak jak i Słowak zebrali 5 "oczek" karnych - zawodnikom dało się we znaki zmęczenie 4-godzinną rywalizacją i niemiłosiernym upałem, co oznaczało wygraną Kocisa w kategorii Open i tytuł mistrza Polski dla Sewrwina. Na podium w kat. 20 cali stanęli również Michał Nowak i Filip Mrugała.

s24.pl Jan Kocis (Fot. s24.pl)


W kategorii Femine Open zwyciężyła reprezentka Słowacji Tatiana Janickowa przed Janką Kucovą i Faustyną Wołek. W hobby młodzik triumfował młodziutki Bartłomiej Hajduk. Tomasz Pudalik okazał się najlepszy w hobby junior. W juniorach wygrał natomiast Jacek Jarząbek.

Organizatorami tegorocznych mistrzostw Polski w trialu był Klub Sportowy Lotto Aquila w Wadowicach, Galeria Krakowska oraz Polski Związek Kolarski.

Fabian Florek i Karolina Furlepa

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda