Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tauron Lang Team Race

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Tauron Lang Team Race

Źródło:  "LangTeam"
Sobota, 14 lutego 2015

tourdepologneamatorow.pl Nowy cykl wyścigów szosowych dla amatorów

(Fot. tourdepologneamatorow.pl)
Tauron Lang Team Race - to nowy cykl wyścigów szosowych przeznaczony dla kolarzy amatorów. W sezonie 2015 odbędzie się pięć edycji zawodów – w Sobótce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku i Krokowej.

Tauron Lang Team Race to nowość w kalendarzu imprez organizowanych przez Lang Team. - Zdecydowaliśmy się na organizację cyklu wyścigów szosowych w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na imprezy dla amatorów, właśnie na szosie – mówi Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang. Po historycznych sukcesach polskich zawodników w 2014 roku popularność kolarstwa rośnie niezwykle dynamicznie. Mistrzostwo świata Michała Kwiatkowskiego i zwycięstwo Rafała Majki w 71. Tour de Pologne dało impuls wielu młodym ludziom do jazdy na rowerze i uprawiania kolarstwa.

W sezonie 2015 odbędzie się pięć edycji Tauron Lang Team Race. Pierwsza zostanie rozegrana 12 kwietnia podczas otwarcia kolarskiego w Sobótce, organizowanego przez Lang Team i KS Ślęża Sobótka. Kolejne edycje odbędą się w Krakowie (17 maja), Rzeszowie (31 maja), Gdańsku (14 czerwca) oraz w Krokowej (5 lipca). Cieszymy się, że poszczególne edycje cyklu odbędą się w miastach położonych w różnych częściach naszego kraju. - Dzięki temu - mamy nadzieję - uda się zachęcić do startu jak najwięcej kolarzy amatorów. Masowość powinna być największych atutem tej imprezy - dodaje Paweł Gniadek, Dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR TAURON Polska Energia.

Podczas każdej edycji uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse - krótszy (50-60 kilometrów) i dłuższy (100-120 kilometrów). Jedynie podczas inauguracji sezonu w Sobótce dystanse te będą krótsze. Dystanse dłuższe przeznaczone są dla kolarzy pełnoletnich, na krótszych mogą także startować osoby w wieku od 16 lat.

Zapisy do Tauron Lang Team Race ruszą już niebawem. Wszystkie szczegóły będziemy podawali na bieżąco na stronach internetowych Lang Team.

TAURON LANG TEAM RACE 2015
12.04. Sobótka
17.05. Kraków
31.05. Rzeszów
14.06. Gdańsk
05.07. Krokowa

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda