Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tauron Lang Team Race

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Tauron Lang Team Race

Źródło:  "Lang Team"
Niedziela, 28 sierpnia 2016

Colnago Lang Team Race/Szymon Gruchalski Colnago Lang Team Race zakończony na Kaszubach

(Fot. Colnago Lang Team Race/Szymon Gruchalski)
Fantastyczna pogoda, cudowna atmosfera i wielkie emocje na ostatniej prostej - tak wyglądały finałowe zawody Colnago Lang Team Race w Bytowie. W tym roku ponad 3000 osób wzięło udział w cyklu wyścigów szosowych dla amatorów.

Na Kaszubach najszybsi okazali się Piotr Osiński i Agnieszka Sikora na dystansie Maxi, a Mateusz Stasiak i Klaudia Seremak triumfowali na Mini.

Bytów powitał kolarzy-amatorów przepiękną, słoneczną pogodą, ale też wiatrem, który chwilami dawał odetchnąć od upału, choć z drugiej strony sprawiał kłopoty, gdy peleton odwracał się do niego bokiem lub czołem. - Dzięki temu można się było czuć jak Rafał Majka czy Michał Kwiatkowski, którzy rywalizują w peletonie Tour de Pologne czy Giro d'Italia - mówił Czesław Lang.

Każdy mógł wybrać start na malowniczej, kaszubskiej trasie przez lasy i wzdłuż jezior na 42-kilometrowym dystansie Mini lub 73-kilometrowym Maxi. Jedni rywalizowali o jak najwyższe miejsca, ale inni skupiali się wyłącznie na czerpaniu radości z jazdy po przepięknych terenach. Już samo ukończenie interwałowej trasy stawało się sukcesem. - Myślimy też o tych, którzy jadą wolniej. Mamy bufety na trasie, gdzie można napić się wody, czy posilić bananem. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym hasłem jest "dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą". Po pokonaniu ciężkiej trasy satysfakcja jest ogromna - dodał Dyrektor Generalny Lang Team.

Na czele stawki toczyła się jednak zacięta walka o wygranie wyścigu w Bytowie, a także o ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacjach generalnych w kilkunastu kategoriach wiekowych. Na Maxi Piotr Osiński (GK STG) o centymetry ograł na finiszu Adriana Kaisera (GKS Cartusia Kartuzy). Tuż za nimi linię mety przejechał Jarosław Kowalczyk z Tczewa. Wśród kobiet złudzeń nie pozostawiła Agnieszka Sikora (Active Jet), pokonując drugą Magdalenę Zinkowską (Morpol Racing Team Słupsk) aż o ponad 13 minut. Na najniższym stopniu podium stanęła Marta Ziemer (GK STG). Na krótszym dystansie Mini wśród mężczyzn również byliśmy świadkami sprinterskiego finiszu. Najszybszy okazał się Mateusz Stasiak (MrBike Pleszew), który pokonał Nikitę Bondarczuka z Kaliningradu i Arkadiusza Petkę (LEW Lębork). Emocji nie brakowało też u kobiet - zwycięstwo odniosła Klaudia Seremak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), druga była Monika Szotowicz (STC Stargard), a trzecia Alfiia Galeeva z Kaliningradu.

Rodzinne rejony Czesława Langa znów nie zawiodły tych, którzy postanowili spędzić tam ostatnią niedzielę wakacji. - Jeśli ktoś chce trafić do raju na ziemi, to jest on właśnie tu. Mamy piękne lasy, jeziora, zabytki, no i przede wszystkim trasy rowerowe. W planach mamy też budowę trasy kaszubskiej dla rowerzystów, która połączy nasze piękne gminy - opowiadał Jacek Czapiewski, zastępca burmistrza Bytowa.

Drugi sezon Colnago Lang Team Race tym samym dobiegł końca. - W tym roku odbyły się cztery wyścigi z tego cyklu, wzięło w nich udział ponad 3000 osób. Cieszymy się, że kolarstwo tak pięknie się rozwija. Za rok wrócimy z mam nadzieję jeszcze większą liczbą wyścigów. Zachęcam wszystkich sponsorów do inwestowania w ten sport, który pozwala się rozwijać dzieciom i dorosłym - podsumował Czesław Lang.

To jednak nie koniec sezonu rowerowego. Wszystkich miłośników kolarstwa górskiego zapraszamy już 17 września na Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda